Після 1 липня влада РФ може почати депортацію чи затримання українців / фото ua.depositphotos.com

Росія може розпочати депортацію українців, які перебувають на тимчасово окупованих територіях і відмовляються брати російський паспорти.

"У квітні 2023 року президент Росії Володимир Путін видав указ, згідно з яким мешканці тимчасово непідконтрольних територій, які відмовляться від російських паспортів, стануть іноземними громадянами або особами без громадянства. Такі особи мають право залишатися на окупованих територіях лише до 1 липня 2024 року", – йдеться в розвідувальному огляді британського Міноборони.

Після цієї дати російська влада може почати депортацію чи затримання українців, які відмовилися від паспортів. З посиланням на заяву Міністерства внутрішніх справ РФ, розвідка відзначає, що на окупованих територіях російські паспорти взяли близько 2,8 млн українців. 

Відео дня

"Росія надає доступ до медичних, соціальних та інших послуг лише тим людям, які мають цей паспорт", – пише розвідка, пояснюючи, чому українці погоджуються брати російські паспорти. 

Крім того, нагадали слова колишнього президента РФ Дмитрія Медвєдєва, де він заявив, що людей без паспортів РФ можуть відселити у віддалені райони Росії. Інший указ від 26 лютого 2024 року визначає, що окуповані території нібито стають частиною російського південного військового округу.

"Кремль прагне зробити інтеграцію окупованих територій до складу Російської Федерації незворотною", – йдеться в огляді.

Українці в окупації - останні новини

Росіяни на тимчасово окупованих територіях дедалі частіше шантажують українських батьків тим, що заберуть у них дітей, депортують до Росії й віддадуть на усиновлення. Росіяни вимагають від людей виконувати їхні вказівки, зокрема отримувати російські паспорти та голосувати на так званих "виборах",

Вас також можуть зацікавити новини: