Відключення відбуваються під приводом захисту росіян від ударів українських БПЛА / фото ua.depositphotos.com

Не виключено, що Росія готується повністю вимкнути інтернет, масово. Про це йдеться у роз’ясненні Центру протидії дезінформації РНБО України щодо все частіших збоїв в роботі інтернету в Росії останнім часом.

Зазначається, що відключення відбуваються під приводом захисту росіян від ударів українських БПЛА.

"З 25 по 30 січня мобільний інтернет вимикався в ленінградській, псковській та новгородській областях. Утім, це не завадило дрону завдати ураження підприємству "Невський мазут", - зауважили у ЦПД.

Відео дня

При цьому, 30 січня зафіксовано масовий збій роботи інтернету у всій Росії.

"Насправді основною причиною перебоїв з інтернетом в РФ може бути перевірка механізмів переходу до "суверенного інтернету". Роскомнадзор уже відзвітував про встановлення в мережах провайдерів "комплексу протидії загрозам", який дає таку можливість", - зазначають у Центрі протидії дезінформації.

Звертається увага, що 17 березня в РФ відбудуться "президентські вибори". 

"Попри заяви пропаганди про всенародну підтримку Путіна, масові протести в Башкирії та Якутії показали вразливість системи. Щоб запобігти можливим протестам і додатково "закрутити гайки" після "виборів" імовірність масового відключення інтернету в РФ є дуже високою", - заявили у ЦПД.

Збої інтернету в Росії

Як повідомляв УНІАН, російське видання "Коммерсант" 30 січня опублікувало інформацію, що Росія розгортає у своєму глибокому тилу підрозділи радіоелектронної боротьби для протидії ударам українських безпілотників, але для цього їй нібито доводиться відключати мобільний Інтернет на значній території. 

Увечері 30 січня стало відомо, що у Росії стався масштабний збій в роботі інтернету. Повідомлялося, що стався збій DNSSEC - це набір розширень протоколу DNS. Проект "Мережеві свободи" писав, що раніше російська влада обіцяла перевести всіх користувачів країни на російський сервер DNS, що ймовірно, відбувається.

Перед тим, в підконтрольній Кремлю Якутії місцева адміністрація "обрубала" населенню роботу популярних месенджерів Telegram, WhatsApp і Viber. Це сталося на тлі протестів місцевих жителів проти ситуації в регіоні.