Facebook оштрафували на 5 млрд доларів / REUTERS

Американська компанія Facebook Inc заплатить рекордний штраф в 5 мільярдів доларів в рамках урядового розгляду щодо підходу соцмережі до захисту особистих даних користувачів.

Читайте такожFacebook і Google можуть збирати інформацію про перегляд порно навіть в режимі "інкогніто"

Як повідомляє Reuters, посилаючись на Федеральну торговельну комісію США, соцмережа також перегляне свій підхід до забезпечення конфіденційності.

У комісії заявили, що політика Facebook стосовно особистих даних була «оманливою» щодо десятків мільйонів користувачів, які використовували систему розпізнавання облич даної соцмережі. Вона також порушувала правила при зборі телефонних номерів юзерів в цілях безпеки. Надалі номери могли використовуватися і для реклами.

Зазначається, що рішенням задоволені не всі. Так, демократи вважають, що запропонований спосіб врегулювання є недостатнім.

Член комісії Рохіт Чопра, зокрема, заявив, що штраф забезпечує «імунітет» для керівників Facebook, не накладає реальних обмежень на бізнес-модель соцмережі і «не виправляє фундаментальних проблем, які призвели до даних порушень».

Соцмережа не раз опинялася в скандалах через витоки персональних даних користувачів. Одним з найяскравіших епізодів стала передача інформації про 87 мільйонів користувачів аналітичній фірмі Cambridge Analytica.

Раніше співзасновник Facebook Кріс Хьюз у своїй колонці для The New York Times закликав уряд США обмежити вплив Facebook і владу Марка Цукерберга. Він запропонував розділити Facebook, Instagram та WhatsApp на незалежні компанії, а також створити в США урядовий орган контролю за технологічним ринком.

Глава Facebook Марк Цукерберг заявив, що пропозиція розділити Facebook, WhatsApp і Instagram на окремі компанії не вирішить проблем, що стоять перед найпопулярнішою на світі соцмережею.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram