Держслужбу зайнятості Іспанії було атаковано вірусом типу "ramsomware" / фото REUTERS

Розслідування кібератаки на Державну службу зайнятості Іспанії 9 березня вказує на те, що за нею стоїть Росія.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на El Confidencial.

Зазначається, що кібератака є відповіддю Москви на низку дипломатичних та військових інцидентів, які сталися між Кремлем з одного боку та урядом й іспанськими збройними силами з іншого.

Відео дня

Держслужбу зайнятості Іспанії було атаковано вірусом типу "ramsomware", який шифрує файли та блокує комп'ютери, щоб отримати викуп, як правило, в криптовалюті, в обмін на відновлення нормальної роботи. Ці кібератаки мають сенс проти компаній, які іноді платять хакерам, але не проти установ, які не можуть піддатися на шантаж.

Читайте такожСША готують кібератаку проти Росії - NYT

Метою кібератаки була, ймовірно, дискредитація державної установи та держави, якій вона належить. Також вона мала б викликання невдоволення громадян через скасування тисяч соцвиплат по всій Іспанії та параліч обробки даних щодо допомоги по безробіттю, особливо під час кризи.

Іспанія, як і Німеччина, є державою з певною вагою в Європейському союзі, яка за останні місяці мала найгірші відносини з Росією. У цій країні три роки тому була створена зловмисна програма Ruyk, за допомогою якої групи кіберзлочинців здійснили численні атаки, багато з яких, імовірно, були за замовленням ФСБ Росії.

Розслідування, проведене в Іспанії Національним інститутом кібербезпеки та Національним криптологічним центром (при Національному центрі розвідки) може чітко вказати на Москву як відповідальну за кібератаку.

Якщо Німеччина вступила в конфронтацію з Росією у справі опозиціонера Олексія Навального, то напруженість із Іспанією виникла після невдалого візиту голови європейської дипломатії Жозепа Борреля у лютому. Після цього візиту 27 країн-членів затвердили нові санкції проти Росії 22 лютого. Уряд Іспанії брав участь у суперечці Борреля-Лаврова через міністра закордонних справ Аранчу Гонсалес Лаю. Це закінчилося нагадуванням, що Іспанія є "однією з 23 повноцінних демократій у світі", тоді як "Росія займає 124 місце зі 167 країн".

Читайте такожWall Street Journal: Росія принизила ЄС, і це дає шанс США

Також видання згадує про інциденти з перехоплення російських винищувачів іспанськими над Чорним морем, а також присутність іспанських кораблів у Чорному морі, що дратує Росію.

Вас також можуть зацікавити новини