этот материал доступен на русском

Науковці оцінили корисність масок і соціальної дистанції на основі 172 досліджень з коронавірусу

15:02, 02 червня 2020
Наука та IT
3019 0
Вчені з'ясували ефективність масок / УНІАН

Науковці аналітичної групи SURGE опублікували масштабний огляд, в якому зібрані дані 172 досліджень з розповсюдження коронавірусної інфекції.

Читайте такожБез масок та дистанції біля польського консульства у Львові зібрався натовп людей (фото)

Як повідомляє Naked Science, в дослідженнях, серед іншого, розглянуто, як дотримання фізичної дистанції, тканинні маски і захист для очей знижують інтенсивність поширення вірусів.

«Наша робота стала першою, в якій узагальнено усю інформацію про Covid-19, SARS та MERS і представлені найкращі з наявних на сьогодні фактичних даних про оптимальне використання простих заходів для згладжування кривої захворюваності, — зазначає один з авторів статті Хольгер Шюнеманн. — Уряди та організації громадськогої охорони здоров'я можуть використовувати наші результати, щоб дати чіткі рекомендації <...> про захисні заходи для зниження ризику зараження».

Так, дослідження показує, що збереження дистанції більш ніж в один метр пов'язано з істотно нижчим ризиком зараження (2,6% проти 12,8% при відстані менше одного метра від зараженої людини). Однак і подальше збільшення дистанції має сенс: моделювання показало, що для кожного додаткового метра на відстані до трьох метрів від хворого ризик передачі інфекції знижується вдвічі.

Дослідження з трьох вірусів (SARS-CoV, MERS-CoV і SARS-CoV-2), присвячені захисту очей, показують, що протективні окуляри і щитки також пов'язані з нижчим ризиком зараження: 5,5% проти 16% при відсутності захисту. Аналогічна картина спостерігається для масок: ризик передачі вірусу від людини до людини становить лише 3,1% при носінні маски у потенційного реципієнта і 17,4% — якщо обличчя не закрите.

Автори огляду визнають, що чимало з вивчених ними робіт засновані на даних низької достовірності або дають лише приблизну картину того, що відбувається при контакті двох людей. Так, немає жодної роботи, яка визначала б кількісно, наскільки дотримання дистанції понад два метри знижує ризик заразитися. Однак методи моделювання та обсяг оброблених даних дають можливість зробити важливі висновки.

Раніше у Польщі відмінили обов'язкове носіння масок на вулиці.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter