Науковці з'ясували, чому деякі люди принципово не носять маски / фото REUTERS

Люди, що демонструють низький рівень емпатії та схильність до ризикованої поведінки, з меншою імовірністю дотримувались антиепідемічних правил.

Читайте такожАлкоголь і ванна не допоможуть: медики спростували найпопулярніші міфи про коронавірус

Як повідомляє «Українська правда», до такого висновку дійшли дослідники з Державного університету Лондріна в Бразилії.

Відео дня

"Наші результати показали, що антисоціальні риси безпосередньо пов'язані з більш низьким дотриманням заходів безпеки", - зазначають автори дослідження.

Під «антисоціальністю» в даному випадку розуміються риси, що зазвичай присутні у людей з діагнозом антисоціального розладу особистості. Американська психологічна асоціація визначає цей розлад як "хронічну і повсюдну схильність ігнорувати і порушувати права інших". 

Розлад супроводжується такими рисами як брехливість, імпульсивність, агресивність, безрозсудне нехтування своєю безпекою та безпекою інших, а також безвідповідальність. Подібні люди схильні до порушення закону. Їм часто не вистачає відчуття провини, докорів сумління і співчуття.

"Ці риси пояснюють, принаймні частково, причину, через яку люди продовжують не дотримуватися заходів безпеки навіть при збільшенні числа випадків захворювання і смертей", - пишуть автори дослідження.

В ході дослідження науковці опитали понад 1500 дорослих в Бразилії протягом 15 тижнів під час пандемії (з 21 березня по 29 червня). 

Люди заповнювали анкету, призначену для вимірювання різних особистісних якостей. Учасники також відповіли на питання про те, наскільки добре вони дотримуються заходів безпеки під час пандемії COVID-19, зокрема, гігієни рук і соціального дистанціювання.

Ця частина опитування включала конкретне питання про носіння масок: "Як ви думаєте, чи потрібно носити маску (яка прикриває ніс і рот) в Бразилії?"

Автори дослідження підозрюють, що люди з низьким рівнем емпатії і антисоціальними нахилами можуть менше турбуватися про те, щоб наражають себе та інших на ризик. 

З іншого боку, співчутливі люди вважають, що їхня соціальна відповідальність полягає в самоізоляції, дотриманні гігієни рук та носінні маски, пишуть автори дослідження в Бразилії.

Більше новин на тему