этот материал доступен на русском

Найвідомішим у Darknet ресурсом керували українці – Кіберполіція

20:53, 28 січня 2019
Суспільство
1763 0
24 січня 2019 року, маркетплейс «xDedic» став недоступний \ fotokanal.com

Читайте такожКіберполіція посилює заходи з протидії хакерським атакам під час виборів

Як повідомляє Кіберполіція, цей електронний магазин надавав можливість своїм користувачам продавати і купувати доступ до "зламаних" серверів. "Зловмисники встигли продати більше 70 тис. паролів та логінів віддаленого доступу до серверів із 170 країн світу", - йдеться в повідомленні.

Заступник Генерального прокурора Євгеній Єнін повідомив, що міжнародна спільна група, до складу якої входили співробітники ГПУ, Нацполіції, а також Федерального підрозділу по боротьбі із комп’ютерною злочинністю Бельгії, за сприяння Європолу, Федерального бюро розслідувань США та Служби внутрішніх доходів США у місті Тампа (штат Флорида) провела обшуки на дев’яти локаціях в Україні. Під час обшуків конфісковано декілька ІТ-систем. Також допитано трьох підозрюваних. До складу групи входили чотири чоловіки віком до 35 років.

Вказані обшуки проведено в рамках розслідування кримінальних проваджень щодо незаконного маркетплейсу під назвою «xDedic», на якому пропонувався до продажу доступ до десятків тисяч компрометованих (зламаних) серверів потерпілих (компаній та приватних осіб). Доступ до вказаного маркетплейсу можна було отримати через домени як у відкритій мережі, так і в Dark Web.

Хакерська діяльність проводилася шляхом злому доступу через протокол віддаленого робочого стола (RDP). Покупці та продавці здійснювали торгівлю такими RDP серверами на цій платформі. Сума кожного серверу складала $6-$10 тис.

У четвер, 24 січня 2019 року, маркетплейс «xDedic» став недоступний відповідно до рішень американського суду, а кримінальну ІТ-інфраструктуру було конфісковано. Користувачі, які намагатимуться отримати доступ до домену «xDedic», будуть перенаправлятися на урядову сторінку, на якій міститься пояснення, що маркетплейс перейшов в режим оф-лайн. Поліцейськими органами Німеччини було також надано допомогу у конфіскації та блокуванні доступу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter