
12 квітня в Україні святкують День працівників ракетно-космічної галузі та Міжнародний день авіації та космонавтики. Свято присвячене першому польоту людини в космос. УНІАН склав список місць, куди можна сходити разом з дітьми в цей день, а також підібрав найкращі поздоровлення, листівки та вірші для тих, хто пов'язав своє життя з цією професією.
Історія Дня космонавтики
Свято відзначається щорічно в один і той же день, 12 квітня, в пам'ять про перший політ людини в космос. 12 квітня 1961 року космонавт Юрій Гагарін на космічному кораблі "Восток" вперше в світі облетів орбіту Землі. Запуск був здійснений під керівництвом відомого українського конструктора, який народився в Житомирі, Сергія Корольова. Гагарін стартував з космодрому "Байконур" на кораблі "Восток-1" і пробув у космосі 108 хвилин.
12 квітня 1981 стартував перший пілотований політ за американською програмою "Шаттл".
Святкування Дня працівників ракетно-космічної галузі України було затверджено указом президента 13 березня 1997.

Куди повести дітей в День космонавтики
Планетарій
У ці вихідні програму для дітей на честь свята підготував Київський планетарій. Крім програми у фойє та Зоряній кімнаті, гостей чекають інопланетяни з дискотекою та розіграш безкоштовних сертифікатів на відвідування планетарію. Крім того, кожен відвідувач отримає космічне передбачення. Нагадаємо, Київський планетарій знаходиться на вулиці Велика Васильківська 57/3.
Музей космонавтики
У державному політехнічному музеї при НТУУ КПІ ви зможете побувати в кабіні корабля «Восход», призначеного для транспортування космонавтів, побачити макет станції «Мір» та інші унікальні експонати. Більшість предметів представлено тільки в цьому музеї. Музей знаходиться на проспекті Перемоги, 37/6.

Сферичний кінотеатр
У кінотеатрі «Телепорт 360» будуть додаткові покази фільмів «Лючія, таємниця падаючих зірок», «Поляріс», «Кокомонг», «Фантом всесвіту», «Від Землі у Всесвіт». Через те, що кінотеатр оснащений великим купольним екраном, який охоплює всі 360 градусів, створюється відчуття перебування в картинці. Такий похід в кіно точно не залишить байдужими дітей і дорослих. Кінотеатр знаходиться на проспекті Академіка Глушкова, 1 (ВДНГ), павільйон №10.
Астрономічна обсерваторія КНУ ім. Т. Г. Шевченка
При університеті Шевченка в Києві є одна з найстаріших працюючих університетських обсерваторій в Україні. У будівлі також розташований музей астрономії, де вам в подробицях розкажуть про зірки та космонавтику, а також запропонують подивитися у телескоп на зірки. Також радимо потрапити на вечірню екскурсію, де можна спостерігати подвійні зірки, зоряні скупчення, туманності, а Марс - у вигляді невеликого диска буде видно протягом усього місяця. Обсерваторія знаходиться на вулиці Обсерваторна,3.

Головна астрономічна обсерваторія Національної академії наук України
В обсерваторії лектори розкажуть вам, що вже відкрито в області астрономії, а до чого українська і світова науки тільки йдуть. Крім того, ви дізнаєтеся про професійні секрети. Обсерваторія знаходиться за адресою вулиця Академіка Заболотного, 27.
Привітання з Днем космонавтики
Пусть путеводная звезда
Дорогу вашу освещает,
А в небе полная Луна
Удачу в жизни предвещает.
Пусть светит Солнце горячо,
Растопит лед и холод.
Пусть рядом верное плечо
Всегда придет на помощь.
Пусть все вселенные, галактики
Вам в жизни помогают.
С Днем авиации и космонавтики
От всего сердца поздравляем!

***
За окном мелькают дали,
Бесконечность, высота.
Космос, небо ближе стали
И приблизилась мечта.
Поздравляем со Всемирным
Космонавтики вас днем!
Новых светлых всем открытий.
Мы счастливо заживем.
Путешествий, достижений,
Встреч с друзьями во Вселенной!
***
Романтикам всем, кто небом болеет,
Кто в космосе ищет иные миры,
Желаю двенадцатого апреля
Не знать притяжения "черной дыры"!
Пусть небо взаимной любовью ответит,
И счатия синью всех вас одарит!
А звезды Вселенной мечтам вашим светят,
Ведя к покорению новых орбит!
