Степану Бакунцю було 94 роки / фото: Новинарня

У п’ятницю, 3 січня, у Рівненській області помер останній учасник першого бою УПА проти німецьких окупантів, 94-річний Степан Бакунець (уроджений Олександр Шмалюх).

Читайте такожВ Україні сьогодні відзначають день народження Бандери

Про це сайту «Новинарня» повідомив начальник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України Микола Ляхович.

Бакунець був стрільцем сотні «Коробки» – першої сотні Української повстанської армії – та учасником першого бою УПА проти німецьких загарбників і РОА у лютому 1943 року у Володимирці. Також Шмалюх брав участь у бою з військами НКВС біля річки Бобер у Березнівському районі. Був засуджений радянським режимом до 10 років таборів.

«Народився Степан Сидорович 27.08.1925 року в селі Тинне Сарненського району, і саме в садибі його батьків на хуторі Нетуша, в жовтні 1942 року, було засновано перший вишкіл під назвою «Холодний Яр», для старшин майбутніх боївок ОУН (б). Після сталінських концтаборів жив з дружиною (теж була в’язнем сталінських концтаборів за українську боротьбу) в селі Кураш Дубровицького району Рівненщини, де до останніх днів доглядав братську могилу вояків УПА, які в 1943 році полягли в боях з німецькими і московськими окупантами», - розповів Ляхович.

Поховали Степана Бакунця в суботу, 4 січня, у селі Кураш.