Четвер,
21 вересня 2017
Наші спільноти

В ООН порадили кримським окупантам утриматися від заборони Меджлісу

Представник ООН наголосив, що якщо окупаційна влада так вчинить, то найбільшої шкоди від цього зазнають навіть не самі кримські татари, а Росія. 

Иллюстративная фотография / Фото УНИАН
Ілюстративна фотографія / Фото УНІАН

Віце-президент Постійного форуму ООН з питань корінних народів Олівер Лооде радить окупантам утриматися від можливої заборони Меджлісу кримськотатарського народу, яка би стала атакою на всі корінні народи світу.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час обговорення теми боротьби кримських татар за Батьківщину в рамках міжнародного Форуму "Крим – це Україна. Анексований півострів між минулим та майбутнім".

ЄС стурбований порушенням прав і свобод кримських татар з боку РФ

Під час обговорення дипломат, голова БФ "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко відзначив такий метод гноблення як "нищення здатності до організації". "Немає потреби знищити весь народ. Сьогодні окупант розуміє, що йому достатньо знищити центри управління. Це, перш за все, Меджліс і Курултай. Не дозволити їм працювати у звичних режимах і створити штучні замінники: нових лідерів, нові альтернативні організації, які будуть представлятися активно російською пропагандою, і представляються", - сказав він.

Своєю чергою, Лооде, говорячи про можливу заборону Меджлісу, висловив думку, що "є висока вірогідність, що окупаційна влада заборонить діяльність Меджлісу на території Криму", і наголосив, що якщо так станеться, то це буде "грубе порушення колективних прав кримськотатарського народу як корінного народу Криму і України".

Так, він підкреслив, що якщо окупаційна влада заборонить Меджліс, то це буде "прямою атакою на кримськотатарський народ як корінний народ". "У непрямому плані це і атака на всі корінні народи світу, і на ці міжнародні норми, які є глобальним консенсусом, про колективні права корінних народів", - сказав Лооде.

Представник ООН наголосив, що якщо окупаційна влада так вчинить, то найбільшої шкоди від цього зазнають навіть не самі кримські татари, а Росія. "Тому що на міжнародних майданчиках, таких як Постійний форум з питань корінних народів та інші, Росії подобається себе уявляти як захисника прав, принаймні, корінних народів Росії. Для цього виділяються серйозні засоби, фінансові засоби, дипломатичні засоби", - додав він.

Чубаров: Окупований Крим залишили близько 35 тисяч осіб, половина з яких - кримські татари

Таким чином, у випадку спроби заборони Меджлісу, "усі спроби Росії показувати себе як позитивну державу у сфері корінних народів - це буде все нейтралізовано". "Навіть більше, я думаю, що це матиме негативні наслідки для Росії. І можливо, що навіть у досить близькому майбутньому", - сказав Лооде і порадив "не заборонити Меджліс і з тим поважати міжнародне право і норми".

Як повідомляв УНІАН, у Криму представники окупаційної влади вирішили подати позов до "Верховного суду республіки" про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на півострові.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку