Четвер,
17 серпня 2017
Наші спільноти

Мер Сум терміново скликає загальноміське Віче

Місту загрожує екологічний колапс

Міський голова Сум Геннадій МІНАЄВ заявив про намір терміново скликати 23 жовтня загальноміське Віче, на якому мають знайти вихід з кризової ситуації, яка склалася довкола полігону міського сміттєзвалища поблизу села Верхня Сироватка. За його даними, нині в Сумах скопичилося близько 10 тисяч кубічних метрів, або до 6 тисяч тонн невивезеного сміття.

Як передає кореспондент УНІАН, мер Сум оприлюднив перед представниками ЗМІ своє звернення до місцевих жителів, у якому закликав з розумінням поставитися до проблеми, яка несе в собі загрозу екологічного колапсу для обласного центру.

Як повідомляв УНІАН, у зв’язку з проведенням територіальною громадою села Верхня Сироватка безстрокової акції протесту проти розміщення полігону твердих побутових відходів на землях державного запасу на території Верхньосироватської сільської ради Сумського району Сумської області, з території Сум від 16 жовтня припинено вивіз твердих побутових відходів (ТПВ), що може призвести до екологічної та епідеміологічної катастрофи.

19-20 жовтня на позачерговій сесії Сумської міськради депутати розглядали єдине питання в порядку денному про надзвичайну екологічно-епідеміологічну небезпечну ситуацію, що склалася в Сумах в зв’язку з перешкоджанням мешканцями села Верхня Сироватка на подальшу експлуатацію та закриття удосконаленого звалища твердих побутових відходів.

На сесії було прийнято рішення делегувати депутатів міськради для проведення спільного з депутатами сільської ради опитування мешканців села на предмет їхнього ставлення щодо завершення експлуатації та закриття полігону ТПВ. За результатами проведеного в суботу сільського “референдуму”, до 80 відсотків селян висловилися проти продовження використання старого полігону.

Як повідомляв УНІАН, жителі Верхньої Сироватки продовжують нести варту у пікетах. Саме таким дієвим способом селяни намагаються переконати владу у своїй рішучості, облаштувавши табір, який нагадує революційне містечко - вогнище, намети і переконливі гасла. На їхнє переконання, спорудження нового полігону для сміття це - шлях до другого Чорнобиля.

 

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку