Хрещення Київської Русі - святкування 2020 / фото Wikimedia

Щороку 27-28 липня православні християни відзначають День Хрещення Русі-України. Цього року Україна святкуватиме 1032 річницю хрещення Київської Русі – події, яка змінила хід історії, ціннісні орієнтири й визначила долю багатьох поколінь українців.

Як хрестили Русь-Україну

Читайте такожЛяшко пояснив, чи будуть масово закривати школи на карантин з 1 вересня

Згідно з літописом, перед хрещенням Київської Русі князь Володимир проаналізував кожну з релігій і надав перевагу християнству. Саме хрещення відбулося у 988 році у водах Дніпра – тоді християнство прийняли всі люди, а князя після цього стали звати "Великим". Володимирове Хрещення закріпило християнство на рівні цілої держави, завдяки чому Русь-Україна ще у Х столітті стала частиною європейської цивілізації.

Відео дня

Слід зазначити, що прихід християнства у Київську Русь пов'язаний бабусею Володимира – княгинею Ольгою. У 954 році вона здійснила паломництво до Константинополя, де прийняла святе хрещення, отримавши церковне ім'я Олена. Княгиню Ольгу вважають покровителькою православної віри. Завдяки її діяльності на Русі почали будувати храми, встановлювати хрести і знищувати язичницьку символіку.

Як святкуватиме Україна у 2020 році

У зв’язку із карантинними обмеженнями на проведення масових релігійних заходів, Православна церква України не зможе цьогоріч відзначити 1032-гу річницю Хрещення Русі-України традиційним Хресним Ходом.

Читайте такожБільшість українців бачать Епіфанія на чолі об’єднаної Православної церкви - опитування

Святкування, як наголошує очільник ПЦУ, митрополит Епіфаній на своїй сторінці у Facebook, будуть проведені на єпархіальному та парафіяльному рівнях з дотриманням відповідних приписів.

Так, 27 липня відбудеться святкове Всенічне бдіння у кафедральному Михайлівському Золотоверхому соборі в Києві, а 28 липня зранку – Божественна літургія, а також молебень біля пам’ятника рівноапостольному князю Володимиру.