Адвокат Андрій Новак пояснив, чи можна не приходити до військкомату за повісткою, якщо військовозобов'язаний не придатний до служби за станом здоров’я чи має батьків з інвалідністю.
В інтерв'ю ТСН він заявив, що людина має отримати право на відстрочку від мобілізації з поважних причин, наприклад, якщо у неї є група інвалідності, якщо батьки з інвалідністю, якщо у неї троє або більше дітей.
Але для підтвердження цих обставин, якщо людина раніше не підтверджувала їх у військкоматі, вона все ж має з'явитися туди й уточнити чи змінити свої облікові дані.
"У військкоматах є інформація 5-10-15-річної давнини, коли певний громадянин був здоровим, красивим, молодим юнаком у віці 18-20 років. А зараз йому вже умовно 35 і в нього троє дітей, і батьки з інвалідністю. Звідки військкомат може про це знати?" - наголосив Новак.
Відповідно, якщо людині вручають повістку, необхідно її взяти й піти до військкомату для отримання права на відстрочку.
Й лише після цього у військовому документі може з'явитися відмітка про те, що військовозобов'язаний має право на відстрочку від служби. Тож у такій ситуації повістку вручати не повинні.
Чи можна отримати повістку й не прийти до військкомату?
Раніше адвокат Андрій Новак заявляв, що є законні причини для неявки до військкомату, коли повістка вже на руках.
Серед поважних причин для неявки до військкомату він назвав:
- стан здоров’я;
- смерть рідних;
- догляд за хворими рідними;
- стихійне лихо чи інша надзвичайна ситуація;
- складання іспитів у ВНЗ.