Лубінець виступає проти збільшення повноважень ТЦК та СП / колаж УНІАН, фото УНІАН, Вікіпедія

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, коментуючи законопроект про мобілізацію, заявив, що дав юридичний аналіз його першій редакції. За його словами, на його підставі було багато повідомлень, що якщо його приймуть у такому вигляді, він буде порушувати Конституцію.

"Мене запросили на закрите засідання профільного комітету. Я висловив побажання і рекомендації. Я категорично проти збільшення повноважень ТЦК та СП і можливої мобілізації людей з інвалідністю. Також треба врегулювати питання догляду за людиною з інвалідністю, питання людей, які отримують другу вищу освіту, і тих, котрі навчаються в аспірантурі. І ще деякі юридичні моменти, що стосуються електронних повісток, електронного кабінету військовозобов'язаного", - сказав він в інтерв’ю "Суспільному".

Омбудсман стверджує, що друга редакція документа відрізняється від першої, однак він там не бачить якихось кардинально нових речей.

Відео дня

"Щось врахували, але не на 100%. І головне - чи додаються там потенційно повноваження ТЦК та СП? Так. Я проти цього. В Конституції зазначено, що представники військових підрозділів не можуть брати участь в обмеженні прав і свобод громадян України. В тому числі вони, на мій погляд, не мають права перевіряти документи. У нас для цього є Нацполіція, Нацгвардія, Державна прикордонна служба", - додав Лубінець.

Законопроект про мобілізацію - деталі

Законопроект про мобілізацію вже пройшов обговорення в Комітеті Верховної Ради і на найближче засідання буде внесений до зали. Про це повідомив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

"Наскільки я поінформований, цей законопроект вже пройшов обговорення в Комітеті Верховної Ради. Зараз готується таблиця порівняльна до другого читання і я дуже сподіваюся, що на найближче засідання цей законопроект буде внесений до зали Верховної Ради", - акцентував він.

Вас також можуть зацікавити новини: