Росіяни хочуть змінити технологію депортації дітей з окупованих територій / фото ua.depositphotos.com

Правозахисники стверджують, що наразі на захоплених Росією територіях України є 7 тисяч дітей-сиріт. Неповнолітні залишились без батьків через дії окупантів.

Про це під час брифінгу у медіа-центрі "Україна-Одеса" повідомила адвокат, директор громадської організації "Східна правозахисна група" Віра Ястребова.

За її даними, до повномасштабного вторгнення в Україну з усіх окупованих територій росіяни вивезли майже всіх вихованців дитячих будинків. "Відкритим залишається питання: звідки взялися понад 7 тисяч дітей-сиріт? На це є три причини", - каже Ястребова.

Відео дня

Перша причина - примусова мобілізація чоловіків, через що багато родин залишилися без годувальників. За даними правозахисниці, саме з таких родин загарбники окупанти вилучають дітей.

"По-друге, це діяльність так званих комісій з дотримання прав неповнолітніх на окупованій території, які забирають дітей через рішення "судів". Третя причина - багато сімей залишилися без засобів існування, зарплати та окупанти теж забирають дітей із таких родин", - наголошує адвокат.

За її даними, наразі на захоплених територіях загарбники створюють посади "дитячих омбудсменів", а у вересні поточного року окупаційна влада планує підключити до всеросійського федерального "Банку даних дітей сиріт" аналогічну структуру, яка незаконно створена у Луганську, - "Банк дітей-сиріт".

"Вони (окупанти, - УНІАН) хочуть змінити технологію депортації дітей, щоб громадяни країни-агресора самі приїжджали на окуповані території та забирали дітей, попередньо переглянувши про них дані у федеральному банку - як у каталозі", - повідомила Ястребова.

Викрадення росіянами дітей на окупованих територіях України

Як повідомляв УНІАН, російські загарбники могли викрасти в Україні близько 2,5 тисяч дітей-сиріт. Батьки деяких неповнолітніх загинули під час повномасштабного вторгнення РФ. Росіяни намагаються "перевиховати" українських дітей - керівництво російських дитбудинків водить маленьких українців на зустрічі із загарбниками, а випускники одного з таких дитячих будинків почали брати участь у війні. Також сиротам пропонують підписувати контракти з Міноборони РФ.

У березні цього року в Мінреінтеграції повідомили, що Україні відомо про 19514 українських дітей, незаконно депортованих до Росії. Також було відомо, що на окупованих територіях і в Росії перебувають близько 4390 статусних дітей, до яких відносяться діти-сироти й діти, позбавлені батьківського піклування.

За воєнні злочини, пов'язані з викраденням і депортацією дітей з України, у березні Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Володимира Путіна і уповноваженої з прав дитини РФ Марії Львової-Бєлової.

Вас також можуть зацікавити новини: