
Ймовірну розсилку повісток через месенджер адвокат Максим Дзіковський називає позитивною ідеєю, адже на сьогодні багатьом українцям складно вручити повістки - вони проживають не за місцем реєстрації.
У коментарі "Фокусу" фахівець провів аналогію між повістками для військовозобов'язаних через месенджер і з можливістю судів з лютого надсилати повістки й виклики через Viber.
"Це зручно, просто та оптимізує витрати", — заявив Дзіковський.
Проте для військкоматів все ж є деякі спірні моменти: наприклад, військовозобов'язаний українець може встановити налаштування у месенджерах, коли сповіщень про перегляд інформації не буде. Тож неможливо буде довести, що він ознайомився з повісткою. Тобто на практиці такі повістки працюватимуть лише із законослухняними громадянами.
Та можуть й законодавчо уточнити, продовжив адвокат, що фактом ознайомлення буде саме доставлення повістки у месенджері, а не її прочитання.
Повістки в Україні через месенджери
В Україні хочуть удосконалити процедуру мобілізації, зокрема врегулювати питання видачі повісток внутрішньо переміщеним особам, які проживають не за місцем постійної реєстрації.
Також у Раді розглядають можливість вручення повісток у месенджерах. Водночас ініціатор ідеї наголосив, що проекту закону про розсилку повісток в месенджерах поки що немає.
На початку лютого 2023 року парламент продовжив на 90 днів дію воєнного стану та мобілізації, тож масова роздача повісток триватиме мінімум до 20 травня.