/ колаж УНІАН, фото REUTERS

Перш ніж забороняти в Україні TikTok та Telegram, треба запропонувати суспільству якісну альтернативу, але можна "закрити" провокативний контент, яка працює на Москву. Таку думку висловив в етері Live голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.

Зокрема його запитали, як він ставиться до пропозиції очільник фонду "Повернись живим" Тараса Чмута заборонити користування TikTok та Telegram, через які певні особи тиражують в тому числі фейкові повідомлення про мобілізацію в Україні тощо.     

За словами Тимочка, Україна вже має досвід заборони російських соціальних мереж "Вконтактє" та "Однокласники". Тоді на їх заміну в український інформаційний простір, зайшли американські соцмережі Twitter (з 2023 року - "X") та Facebook. Тимочко додав, що можна було казати й за Instagram, але він має інше цільове призначення.

Відео дня

"Веду ось до чого - якщо щось забороняти, треба запропонувати альтернативу. Історична практика доводить: якщо ми щось просто забороняємо, та не пропонуємо альтернативи, то, на жаль, люди знаходять для себе самі чи придумають. Й процес може бути не просто забороненим, а вийти абсолютно з-під контролю", - наголосив Тимочко.

Як додав експерт, якщо накладати обмеження на контент, потрібно пропонувати альтернативу, ба більш - яка обов’язково за якістю, комфортністю користування не повинна поступатися тій, що заборонена. Тимочко зазначив:

"До того моменту, ми можемо накладати обмеження до певних типів, видів контенту, який в них знаходиться. Кібербезпеку ніхто не скасовував".

Розмови про блокування Telegram в Україні

Як писав УНІАН, в Україні час від часу підіймається питання про закриття певних соціальних мереж, зокрема Telegram, через який розповсюджується негативний, часто фейковий контент про ЗСУ. Зокрема, торік комітет з питань свободи слова ВР провів круглий стіл, учасники якого обговорювали цю тему. Учасники заходу були переконані, що необхідно шукати шляхи для його заборони.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв вважає, що месенджер Telegram загрожує нацбезпеці, але це не означає автоматичну його заборону.

Вас також можуть зацікавити новини: