
Російський окупант використовує різну зброю у війні проти України. Зокрема, ворог намагається здобути перевагу на кіберфронті, зламуючи телефони та акаунти українців у соцмережах, щоб посіяти паніку.
Спеціаліст у сфері кібербезпеки, Андрій Баранович, у себе в телеграмі виділив кілька простих постулатів, які допоможуть українцям забезпечити інформаційну безпеку у воєнний час.
За словами фахівця, основу "military-grade security" становить дисципліна, а не секретний цифровий вундерваффі, тому все, про що говориться в замітці, буде актуально і після війни.
- В першу чергу, Баранович рекомендує повністю оновити телефон. Якщо ваш смартфон вже не оновлюється, то має сенс замінити його на менш наворочений, але той, який досі отримує свіжі апдейти;
- Відмовтеся від "лівих" застосунків. У самого фахівця встановлені тільки Signal, Twitter, Messenger. "Для експериментів - окрема "труба", - пропонує експерт;
- Не рекомендується використовувати біометрію для захисту доступу до смартфона. Краще поставити пароль з обмеженою кількістю спроб;
- На всіх акаунтах необхідно активувати двофакторну аутентифікацію;
- Зашифрований бекап рекомендується розмістити в "хмарі";
- Ставтеся до будь-якого посилання однаково підозріло.
Раніше УНІАН ділився добіркою корисних, і що не менш важливо перевірених Telegram-чатботів, які повинні бути у кожного українця. Ці чати корисні і для цивільних, і для наших захисників і взагалі для боротьби в протистоянні з путінськими орками.
Також розповідали, як діяти, якщо в Україні відключать інтернет. На допомогу прийдуть офлайн-месенджери, які працюють через Wi-Fi або Bluetooth і дозволяють вільно спілкуватися і обмінюватися фото без використання стільникової мережі.