Реконструкція Хортиці / фото прес-служби

На Хортиці у Запоріжжі стартували роботи із оновлення острова, в результаті яких Хортиця має стати «туристичним магнітом» регіону, який приваблюватиме любителів історії, природи та культурно-мистецьких подій. Проєкт запустили в рамках програми Володимира Зеленського «Велике будівництво».

Як повідомляє пресс-служба Запорізької ОДА, цього року планують оновити Музей історії запорізького козацтва, пагорб із флагштоком та Козацьке коло. Наступним кроком стане перетворення всієї території острову на величезний громадський простір, адаптований до потреб усіх відвідувачів.

Реконструкція Хортиці / фото прес-служби

«Ресурс є - майже 100 млн гривень. Це 77,3 млн від Міністерства культури та інформаційної політики та майже 20 млн з обласного бюджету. Більш того, планується виділити ще кошти. Тобто роботи розпочинаються, Хортиця буде відроджена», - наголосив голова обласної державної адміністрації Олександр Старух. 

Тендери на першу стадію проєкту вже проведені, на території Хортиці почали працювати бригади та техніка. Розробку концепції проєкту профінансувала компанія «Метінвест».

Реконструкція Хортиці / фото прес-служби

Одним із перших повернеться до життя Музей, якій через аварійний стан не працював вже шість років. Також переобладнають пагорб із оглядовим майданчиком, який стане першим туристичним об’єктом в Україні, доступним для будь-кого. Зокрема, доріжки до пагорбу зроблять під кутом 5%, згідно норм ДБН для маломобільних груп населення, а на кожному 0,8 м висоти передбачені місця, де можна відпочити.

В обладміністрації також запевнили, що в ході ревіталізації острова особливу увагу приділятимуть збереженню природи Національного заповідника. 

Реконструкція Хортиці / фото прес-служби

Хортицю та обидва береги Запоріжжя з’єднають мостами, зведення яких відновили минулого року за програмою Володимира Зеленського «Велике будівництво». 

Як повідомляв координатор програми, заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко, до Дня незалежності планують відкрити рух по другій частині балкового мосту через Дніпро.

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм канал УНІАН.Туризм.