США не підтримують проведення референдуму на окупованому Донбасі / фото УНІАН

Спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки у справах України Курт Волкер наголошує, що США не підтримують проведення референдуму за російським сценарієм на окупованому Донбасі.

Як передає кореспондент УНІАН, про це спецпредставник США сказав під час телефонного брифінгу з Брюсселя.

Зокрема, його запитали про те, чи у США є відповіді на російські пропозиції з приводу проведення референдуму на Донбасі щодо визначення майбутнього статусу регіону.

Читайте такожВолкер заявив про необхідність створити тимчасову адміністрацію на Донбасі в разі введення миротворців

"Стосовно ідеї про референдум, це було порушено в рамках зустрічі у Гельсинки, і ми, Білий дім і Державний департамент, опублікували заяву в той час, зазначаючи, що ми відкидаємо ідею референдуму", - заявив Волкер.

У цьому зв'язку він наголосив, що цей референдум "не має правових підстав в укранській Конституції і правових підстав за Мінськими угодами".

"Ми були доволі чіткими в той час, що проведення референдуму є нездійсненною ідеєю лише на частині української території, де більшість населення було переміщено через російське втручання", - наголосив Волкер.

Нагадаємо, раніше спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер в інтерв'ю УНІАН заявив, що Російська Федерація хоче зберегти існування "народних республік" на Донбасі для прикриття своєї безпосередньої участі у збройному конфлікті на території України.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram