Капітан бригади ТрО назвав причини зростання темпів мобілізації / фото facebook.com/GeneralStaff.ua

Капітан 103 бригади територіальної оборони Олександр Ганущин пояснив причини зростання темпів мобілізації в Україні. За його словами, це відбувається, оскільки Збройним силам потрібно мати особовий склад для освоєння нової західної техніки та поповнення втрат.

"Нам дуже потрібні люди, оскільки до тієї техніки, котра приходить, нам потрібні високонавчені, вмотивовані бійці, які вміють з нею працювати. Нам також потрібні люди, щоб замінити втрати, нам потрібні люди для тилової служби і для служби на нулі. Тому мобілізація однозначно буде продовжена", – наголосив військовий в ефірі Апостроф TV.

Він додав, що мобілізаційний план має виконуватися, подобається це окремим людям чи ні. 

Відео дня

"Інколи сила держави полягає в легальному інституті примусу. Найпростіше – це примус виконувати закони. Закон про мобілізацію під час війни повинен працювати, і саме цим займається апарат держави. Подобається це окремим громадянам чи ні, мобілізаційний план має виконуватися. Інакше ті, хто не хоче, не дай Бог, продовжать жити в іншій країні. Темпи мобілізації, які ми бачимо зараз, вони очевидно є вищими, ніж були півроку тому, але вони пов'язані з тим, що Путін довів до величезних цифр плани по мобілізації з того боку", – зазначив Ганущин.

Мобілізація в Україні: що треба знати

Через повномасштабне вторгнення Росії в Україну в нашій країні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію. Повістку можуть отримати усі чоловіки призовного віку. Але згідно закону є кілька категорій громадян, хто не підлягає мобілізації під час війни.

При цьому, за ігнорування повістки та неявку до військкомату в період воєнного часу в Україні передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Роман Горбач наголосив, що військовозобов'язаних українців, яких визнали обмежено придатними до служби, теж можуть мобілізувати. Їхня служба буде проходити не в бойових частинах, а в частинах забезпечення.

Вас також можуть зацікавити новини: