Американські комплекси HIMARS вже на озброєнні ЗСУ / фото US Army

Поки Україна чекає на рішення щодо постачання ракет ATACMS дальністю ураження цілей до 300 кілометрів, США активно працюють над новою, більш потужною ракетою для реактивних систем M142 HIMARS та M270A1 – Precision Strike Missile (PrSM).

Розробник цієї тактичної гіперзвукової ракети – компанія Lockheed Martin розкрила деталі нового проекту, повідомляє Naval News.

Зазначається, що ракета PrSM повинна замінити ATACMS. Передбачається, що вона буде більш дешевою, але і значно ефективнішою. Зокрема, очікується, що її можлива дальність ураження цілі буде доходити до 650 кілометрів.

А завдяки багаторежимній голівці самонаведення ракета PrSM зможе знищувати рухомі наземні і морські цілі, такі як ворожі російські кораблі у Чорному морі.

Також відомо, що бойова частина ракети є "оптимізованою унітарною боєголовкою, призначеною для досягнення тих же ефектів, що і ATACMS".

На цей час виробник розглядає можливість оснастити ракету прямоточним повітряно-реактивним двигуном і на твердому, і на рідкому паливі. Крім того, у компанії націлилися на розробку безпілотної ракетної системи HIMARS.

Далекобійні ракети ATACMS для України

Як повідомляв УНІАН, представники української влади вже неодноразово зверталися до міжнародних партнерів, зокрема Сполучених Штатів Америки, з приводу необхідності отримання Україною ракет ATACMS, які призначені для знищення певних об'єктів на відстані до 300 кілометрів.

Зазначалося, що навіть поставка 100 ракет ATACMS в Україну у короткостроковій перспективі могла б істотно вплинути на розклад сил. Їхнє застосування може дозволити перерізати основні маршрути постачання на дуже значній відстані від лінії фронту.

Експерти впевнені, що нове озброєння розкриє перед Україною небувалі можливості. ЗСУ зможуть вражати абсолютно всі військові цілі в межах своєї країни, в тому числі на території Криму та Чорного моря. Причому додаткового обладнання для запуску ATACMS вже не буде потрібно