Українські захисники продовжують знищувати російських солдатів і техніку / колаж УНІАН, фото Генштаб ЗСУ

Російські опозиційні медіа, проаналізувавши повідомлення про російську армію, дійшли висновку, що владі стало важче набирати контрактників. Ймовірно, вони не встигають набирати нову живу силу, враховуючи втрати. Про це йдеться в пості каналу "Можем объяснить".

Журналісти звернули увагу, що російський диктатор Володимир Путін і його близький соратник Дмитро Медведєв розійшлися в цифрах. Медведєв сказав, що за перше півріччя 2025 року в армію прибуло 210 тис. контрактників, що становить до 35 тис. людей на місяць. А до цього Путін говорив, що в армію щомісяця приходять до 60 тис. людей. Якби слова Путіна були правдою, то за півріччя армія РФ збільшилася б на 360 тис. осіб.

Зазначається, що це тільки одне зі свідчень про проблеми з рекрутингом і брак солдатів на фронті. Про зниження темпу набору контрактників свідчить зниження витрат федерального бюджету, яке помітили журналісти.

Відео дня

Є й інші непрямі ознаки, за якими можна судити про нестачу людей на фронті. Стає дедалі більше свідчень про примуси строковиків і мобілізованих підписувати контракт з армією, про які говорять юристи. Подібні повідомлення можна знайти й у російських пропагандистів. При цьому офіційні виплати за підписаний контракт з армією збільшено вже в кількох областях, зокрема в Новосибірській, Кемеровській, Тульській тощо.

Опозиційні російські ЗМІ писали, що дезертирів перестали заарештовувати. Їх відразу записують у штурмовики. Про брак людей пишуть і різні блогери. Навіть ті, які підтримують війну.

Як Росія кидає людей на передову

Очікування Путіна від літньої наступальної кампанії поки що не виправдовуються, вважає військовий оглядач Денис Попович. На його думку, росіяни продовжують воювати, відправляючи вперед живу силу - це або так звана тактика "м'ясних штурмів", або спроби прориву малими піхотними групами. Така тактика не може дати результату, оскільки окупантів зустрічають великою кількістю дронів.

При цьому підраховано, що середній термін життя російського солдата-штурмовика - 2-3 дні. Выдправляючи солдатів на штурм, їм навіть не дають запасів їжі та води. За словами начальника штабу 4 батальйону "Сила свободи" бригади "Рубіж" Миколи Гриценка, у солдатів є тільки те, що вони беруть із собою - пляшка води, банка консервів, печиво, 2 гранати і БК. Логістики для підвезення припасів не існує.

Вас також можуть зацікавити новини: