За жовтень 2024 року російські загарбники окупували 490 квадратних кілометрів української землі. За словами експертів, це - найбільший показник за час контрнаступу РФ, що триває з жовтня минулого року. Про це повідомляє DeepState.
Соціальними мережами широко обговорюються масштаби територіальних втрат Сил оборони України. Однак військові експерти наголошують, що не варто все вимірювати площами.
"Адже воюють люди й саме вони є гарантією сталості армії та її потенціалу до спротиву", - йдеться у дописі.
Зазначається, що можна спрямувати зусилля кількох бригад на один населений пункт й з максимальними втратами своїх бійців утримувати мінімальну територію. Зокрема, контрнаступ 2023 року показав, що результативність залежить від можливостей військово-промислового комплексу, рівня підготовки мобілізованих, механізації, наявності засобів для дальніх ударів та, головне, раціонального використання людського ресурсу.
"Кривавий урок дав нам контрнаступ-2023. Показником є можливості ВПК, рівень підготовки мобілізованих, ступінь механізації, наявність можливостей для дальніх ударів та головне - раціональне застосування людського потенціалу. Останнє, на жаль, стає для нас слабким місцем", - вважають експерти.
Водночас противник вчиться на помилках: їхні підрозділи проходять додаткове навчання, ротації здійснюються регулярно.
"Якщо раніше м'ясні підрозділи були класикою їхньої армії, то зараз все частіше їхні полки та бригади проводять додаткові тижні та місяці навчання особового складу. Наявність великої кількості живої сили дозволяє проводити регулярні ротації раз в 1 чи 2 місяці", - пише DeepState.
Водночас українським бригадам, що воюють із лютого 2022-го, складно забезпечити таку частоту ротації. Новостворені 150-ті бригади не досягають рівня тих, що брали участь у боях у 2023 році, а щодо подальших підрозділів виникають дуже тривожні думки.
"Страшно подумати яка доля чекає 160-ті, про які вже відомо широкому загалу", - констатують аналітики.
Вони додають: отже, хоча площі втрачених територій важливі, це лише один із критеріїв оцінки боєздатності війська. До прикладу, якщо в жовтні 2022 року ворог міг наступати чотирма ротами на Новомихайлівку, то тепер це стало для них значно складнішим завданням.
Ситуація на фронті - останні новини
Нагадаємо, росіяни почали збільшувати кількість атак поблизу Торецька, та накопичують ресурси біля Часового Яру. За словами речниці оперативно-тактичного угруповання "Луганськ" Анастасії Бобовнікової, в районі Торецька зібрано серйозне угрупування - мотострілецькі бригади та інші підрозділи, в тому числі спецпризначенці Центрального військового округу.
Також стало відомо, що ЗСУ використали в Курській області рідкісні снаряди M712 Copperhead, які були створені ще за часів Холодної війни. За словами аналітиків, M712 Copperhead є представником ще першого покоління керованих снарядів.