
"Птахи Мадяра", 414 окремий полк ударних безпілотних авіаційних систем, що незабаром стане окремою бригадою "ОБрУБАС", набирає до своїх лав лише найкращих бійців, які готові виконувати найскладніші завдання на фронті. Зокрема, рекрутують навіть військових після СЗЧ, якщо їх вважатимуть гідними кандидатами.
Про це розповів засновник і командир спецпідрозділу капітан Роберт Бровді з позивним "Мадяр" в інтерв'ю "Укрінформу".
Він пояснив, що є велика кількість висококваліфікованих військових, яких застосовували не за призначенням. За його словами, до лав "Птахів Мадяра" не набиратимуть усіх бійців після СЗЧ, але такі кандидати також розглядаються.
"Ми попереджаємо, що відбраковуємо 80% анкет. Під час попереднього набору до нас близько 50-ти людей претендували на одне місце. Хтось не готовий, когось беремося вчити. Але якщо я тебе беру мотористом, то мені треба, щоб ти вже як "Отче наш" знав, як цей мотор розбирати, бо в мене 25-30 машин стоїть, їх треба відновлювати негайно. Або розбиті машини після технічної евакуації перебирати і з 10-ти робити три, і тим самим економити", - сказав він.
Бровді поділився з журналістами, що його спецпідрозділ не потребує відновлення. Він заявив, що бійці з "Птахів Мадяра" виконують на передовій абсолютну більшість розвідувальних, коригувальних і патрулювальних дій на підтримку понад 20 бригад.
"І це нас трохи сповільнює, тому що ми могли б розробляти більш глибокі та детальні операції з безпілотниками. І трансформація в окрему бригаду дасть змогу виконувати і завдання на передку, і паралельно працювати над інтелектуальними складовими та розробкою спецоперацій. Утримувати власну інженерію, бо краще і швидше за нас самих боєприпаси для нас ніхто не зробить", - пояснив "Мадяр".
Щодо рекрутингу українців у Європі командир висловився про те, що часто люди мають завищені очікування, які не відповідають реальності.
"Здебільшого - це фантазери. Вони собі понамальовували нереальних картин, а коли до справи доходить... Хоча є позитивні приклади - ті, хто справді хотіли, самі на нас вийшли, ми з ними провели співбесіди, допомогли повернутися. Повернулися (зокрема, навіть жінки були) і дуже добре влилися в наш колектив", - наголосив він.
"Мадяр" запевнив, що в планах немає відкриття рекрутингових центрів в Україні. Він уточнив, що кандидатам надається величезна анкета, яку "навряд чи сподобається заповнювати".
"Але я з імовірністю понад 50% ще в той момент, коли зателефоную і почую ваш голос, зрозумію, підходите ви нам чи ні, потрапляєте в певні групи ризику чи ні. Це перший рівень фільтрації, другий - особисте спілкування. Особисте, а не через менеджерів рекрутингового центру - нехай навіть із військових. Я не кажу, що це неефективно - я розповідаю, як у нас це ефективно", - додав Бровді.
Він також розповів, що рекрути проходять детектор брехні, щоб з'ясувати все, що вони приховують. За його словами, усіх людей попереджають про це заздалегідь.
"А ви мене питаєте - завдяки чому люди живі. Тому й живі, що дисципліна", - наголосив "Мадяр".
Крім того, Бровді розповів, що в спецпідрозділі розробляють нові боєприпаси. За його словами, також розвиватиметься напрямок власної інженерії.
"Отримав ти від армії дрон, щось у ньому поламалося, і екіпаж сидить, тому що він у нього один, той бомбер, або два. Пакують у коробку, відправляють до майстра - "в Київ", до виробника. Що два тижні екіпажу робити, поки чекає? Ні, краще - власна інженерна служба під сотню людей. Свого часу ми їх на абордаж взяли, тих виробників, щоб дали самостійно ремонтувати. Вони кажуть - ми вам гарантію знімемо. Та йдіть ви зі своєю гарантією... Дрон стільки не проживе, скільки ви гарантії даєте", - поділився "Мадяр".
Бровді запевнив, що ще одним напрямком майбутньої окремої бригади "ОБрУБАС" є інновації. Він сказав, що є окремий підрозділ, який постійно займається розробкою нових технологій, серед яких проєкти зі штучним інтелектом та оптоволоконними рішеннями.
СЗЧ в Україні - важливі новини
Раніше в Bloomberg розкрили масштаби СВЧ в Україні. За даними Генеральної прокуратури, кількість кримінальних справ, порушених за фактами СВЧ, збільшилася в шість разів із 2022 року.
Крім того, у прокуратурі пояснили алгоритм дій щодо закриття справи про СНД. Процедура звільнення від кримінальної відповідальності досить швидка, запевняє начальник відділу Спеціалізованої прокуратури Саіян Севак.