Дикий висловився про проблему СЗЧ та мобілізацію 18-річних / скріншот

На фронті Україна має великі санітарні втрати та масові випадки самовільного  залишення військової частини (СЗЧ). Однак потреби у зниженні мобілізаційного віку немає потреби, бо тоді на фронті буде "дитсадок".

Таку думку висловив екскомандир роти батальйону "Айдар", ветеран АТО, директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий. В інтервʼю "Новинарні" він наголосив, що проблема СЗЧ наростає, як снігова лавина. 

"І, чесно кажучи, в мене не повертається язик цих хлопців засуджувати, хоча формально вони чинять злочин. При цьому, я зараз чую речі, які не чув не те що рік тому, а навіть кілька останніх місяців", – сказав Дикий.

Відео дня

З посиланням на очевидця він розповів, як в одній з танкових частин екіпаж після чергового завдання законсервував бойову машину та у повному складі (чотири людини) пішов у СЗЧ зі словами: "Нас дістало".

У якості аргументу військові навели той факт, що воюють з весни 2022 року, кілька разів горіли у різних танках, але жодного разу їх не поміняли. Та подібних фактів, за словами Дикого, багато. Він додав, що багато говориться за оборонні комунікації, але на тому ж Курахівському напрямку вони є, однак там не вистачає людей, які повинні там воювати. Зокрема, замість 30 військових, які б мали перебувати у певному місці, "сидять три діди".

 "Ситуація з танком – відповідь розумникам, які хапаються за слова президента України, адресовані зовсім не нам, а нашим західним союзникам – в контексті зниження мобілізаційного віку – про те, що нам самим вирішувати, кого призивати… Але, вибачте, ми-то самі маємо знати, – для нас це не є відмазкою. У нас найгірша ситуація після весни 2022, але тоді була неміряна кількість людей та не було, чим їх озброїти. А зараз ситуація прямо протилежна: є мінімально достатньо зброї, та немає кому її тримати", – наголосив експерт.

Водночас він зауважив, що мобілізовувати 18-річних хлопців немає сенсу. За його словами, якби в Україні дійсно служили всі чоловіки, яким 25+, та їх не вистачало б, тоді був би сенс говорити про зниження мобілізаційного віку. Однак Дикий припустив, що у Сполучених Штатах не розуміють цього, та думають, якщо армії не вистачає людей, то всі, хто повинен воювати, "скінчились", тому й потрібно брати на службу з 18 років.  

Він навів ще одну причину, через яку немає сенсу знижувати призовний вік.  Зокрема, за його словами, середньостатистичний хлопець у 18-20 років – підліток.

"Як колишній командир, можу сказати, що не хотів би вести в бій мобілізований дитячий садок. А потім ще мати справу з психотравмами цього садка. Ідеальний вік – 30 років. Це вже психологічно доросла людина у більшості випадків, та ще й молоде здорове тіло. Бо зараз воює моє покоління – 50+, навіть доросліші. Все в порядку з психологічною зрілістю, з моральною відповідальністю, але фізично тіло вже не витримує таких навантажень", – наголосив експерт.

Він додав, що є винятки, коли українці воюють з 18 років. Ба більше, є навіть такі, які "обдурили закон" – пішли служити трохи раніше, та своє повноліття зустрічали на фронті. Для таких людей, за словами Дикого, є можливість служити за контрактом.  

Ситуація на фронті: РФ зіткнулася з проблемою

Євген Дикий вважає, що зараз Москва стоїть перед проблемою, де брати людей для поповнення своїх шалених втрат на фронті. На його думку, у противника практично закінчилися люди, які готові вмирати за гроші – спроба збільшити суму, за яку росіяни купують людське життя, не спрацювала.

За словами Дикого, з 2022 року окупантам вдавалося поповнювати склад своїх збройних сил за кількома напрямками. Перша "хвиля" була восени 2022 року, тоді приблизно пів мільйона мобілізованих окупантів утримували так звану лінію Суровікіна. Також росіяни залучили до війни проти України величезну кількість ув'язнених та представників "малих народів".

Вас також можуть зацікавити новини: