
Поршневі літаки Як-52 показали свою високу ефективність у перехопленні розвідувальних дронів, але для перехоплення Shahed-136 вони не годяться.
Про це сказав військово-політичний оглядач Олександр Коваленко. Він пояснив, що це пов'язано з тим, що перехоплення Shahed-136 з бойовою частиною 90 кг зі шрапнеллю, критично залежить від майстерності, як стрільця, так і пілота.
"Найменша помилка і загибель екіпажу. Щоразу, збиваючи Shahed-136, екіпаж Як-52 ризикує", - зазначив оглядач.
Коваленко підкреслив, що Як-52 не призначений для бойової роботи, оскільки у літака слабкий двигун.
"Росіяни зараз експериментують з установкою на літак Як-52Б2 РЛС кругового огляду, яка забезпечує стрільця інформацією у форматі "повітря-повітря", "повітря-земля" і метеолокатора, бортового комп'ютера, пілотажно-навігаційного комплексу, системи управління, яка дає змогу виконувати завдання як удень, так і вночі, навіть у складних метеоумовах, а для ведення вогню застосовують напівавтоматичний карабін 12 калібру", - розповів Коваленко.
"Як-52 як перехоплювач ударних дронів - спірне рішення, але, у той час як у нас вічно все "не на часі" і піддається критиці, ворог рухається й експериментує",- акцентував аналітик.
Він зазначив, що хоча на Як-52 можна збивати і збивали неодноразово Shahed-136, але це ризиковано і саме тому, для таких завдань потрібен повноцінний бойовий легкомоторний літак, з відповідними технічними характеристиками і особливо з броньованими кабінами.
Аналітик навів приклад, що замість Яків можна використовувати Super Tucano, OA-1K Skyraider II.
"Пілоти, які зараз полюють за розвідувальними дронами і Shahed-136 роблять це на межі своїх фізичних можливостей і можливостей машини. Коли Орлан-10 йде на висоту 5 км, Як-52 "задихається" і втрачає курсову стійкість, тоді як Super Tucano спокійно працює на висоті 10 км, а OA-1K Skyraider II - 13 км", - пояснив аналітик.
Коваленко наголосив, що Як-52 - це не рішення, це інструмент від безвиході, який виник через ігнорування питання придбання легкомоторної авіації.
"Якби наші пілоти мали аналоги Super Tucano або OA-1K Skyraider II, був би зовсім інший рівень контролю тилового неба", - підсумував Коваленко.
Повітряні атаки "Шахедів"
Останнім часом росіяни активно нарощують кількість "Шахедів" для ударів по Україні. Деякі аналітики вважають, що незабаром ворог зможе запускати по Україні 1000 дронів за один раз.
А сьогодні голова ситуаційного центру по Україні в Міноборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдінг висловив думку, що росіяни планують використати для ударів по Україні до 2 000 безпілотників за один раз. Він зазначив, що для цього РФ зараз значно розширює потужності з випуску дронів.