
Наразі, за різними даними, Росія накопичила сотні балістичних ракет, але при наявності величезної кількості такої зброї, агресор застосував би її значно частіше. Не виключено, що ворог має певні проблеми з виробництвом, або з комплектуючими. Про це в ефірі "Фабрики новин" розповів авіаексперт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко.
Зокрема, його попросили прокоментувати те, що, за даними української розвідки, РФ має понад 200 балістичних ракет та чи можна казати, що ворог готується до комбінованого удару.
За словами фахівця, дані різняться. Зокрема, у середині травня ГУР Міноборони повідомляло, що запаси балістичних ракет складають 600 штук, зараз кажуть - 300, при тому, що за два місяці було використано приблизно сотню, а випуск сягає 60 одиниць на місяць. Тобто, як зазначив експерт, мало бути ще більше ніж 600 ракет.
Романенко пояснив, що поки всі дані розрахункові, однак при наявності великої кількості балістики, ворог би її застосовував "наліво і направо" при будь-якій можливості. Станом на зараз, противник використав за місяць 15 "Іскандерів".
"Мабуть, вони (росіяни - УНІАН) все ж таки мають проблеми з випуском цих ракет та з постачанням комплектуючих до них. Бо інакше я не бачу сенсу: маючи величезні запаси ракет, їх не використовувати", - підкреслив Романенко.
Він також прокоментував повідомлення про те, що росіяни здатні випускати по Україні щодоби 1 тис. "Шахедів" та чи здатні Сили оборони протистояти такій загрозі.
"Приблизно місяць-півтора тому ГУР казало, що росіяни здатні випускати 2700 "Шахедів" на місяць і 2500 фальшивих цілей "Гербера". Тобто, місячна продукція 5200 виходять… Я не знаю, наскільки вірні це цифри, бо станом на сьогодні вже запущено 4000 тисячі, а ще лише середина місяця. В минулому місяці ці цифри відповідали - повний пуск за червень склав всього 5400 дронів", - констатував Романенко.
Він зазначив, що зараз "чомусь почалося наростання" кількості дронів й ці цифри потребують аналізу.
"Чи то підключений новий завод (по виробництву дронів - УНІАН), чи то ми перестали втручатися в технологічні процеси російських заводів, які випускаються ці безпілотники", - припустив експерт.
Водночас він звернув увагу, що навіть при певному зростанні виробництва 1 тисячу дронів щодоби окупанти можуть запускати три дні на місяць.
""Шахеди" самі по собі не розмножуються. Тому, скільки випустили, скільки вони здатні і запустити по нас. Тобто, так, щоб кожного дня тисяча - такого не буде. А інколи хочеться їм залпом запустити - там, скільки в них є. Чи здатні ми їх збивати? Ну поки, що інколи здатні, інколи не здатні, але левова частка збивається", - сказав аналітик.
Він додав, що серед загальної кількості дронів, які окупанти запускають по Україні, майже 50%, зазвичай, - фальшиві цілі, та ППО Сил оборони під час російських атак вже відрізняє їх від справжніх "Шахедів".
Загроза ворожих "Шахедів" для України - останні новини
Раніше військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко заявив, що у Росії продовжує зростати виробництво "Шахедів", але є нюанси. За його словами, один з нюансів полягає в тому, що Shahed-136 в РФ практично повністю виробляється шляхом контрабандних постачань, лише з незначним імпортозаміщенням.
Коваленко також нагадав, що виробництво Shahed-136 в РФ залежить від постачань іноземних комплектуючих більш ніж на 85%, з яких приблизно 65% - китайська продукція, решту 35% не може заповнити навіть Китай.
Водночас авіаційний експерт Костянтин Криволап розкритикував українську стратегію боротьби з "Шахедами". Він підкреслив, що наші засоби ППО не здатні збити ці "Шахеди" не тому, що там погано хлопці воюють, а через те, що "ніхто не ставить правильно задачі і не поставляють підрозділам ту зброю, яка їм необхідна".
"Ми зараз в такій ситуації, що вимушені збивати БПЛА серйозними зенітно-ракетними комплексами, де кожна ракета вартує 200 тисяч доларів, а в той же час ціна "Шахеда" зараз від 50 до 80 тисяч доларів", - пояснив експерт.