Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко прокоментував відеозапис знищення російського танка Т-90, який вчора, 7 квітня, було опубліковано в Інтернет. Це відео експерт вважає цікавим, тому що танк був оснащений мінним тралом, які колись встановлювалися на експортний варіант, що мав багато нарікань.
"Цікаве відео ось чим... Коли говорять про знищену техніку, то приділяють увагу самим танкам, ББМ, САУ тощо, але є інші компоненти, які багато про що говорять. Зокрема - мінні трали. Наприклад, на вчорашньому відео танк Т-90 був оснащений мінним тралом ТМТ-К", - пояснює Коваленко.
Він зазначає, що загалом за час повномасштабного вторгнення верифіковано втрату 13 таких тралів росіянами. За словами фахівця, мінний трал ТМТ-К призначений не тільки для тралення натискних протитанкових мін, а й протибортових неконтактних мін, а також мін із магнітними детонаторами.
"Дозволяє йому це робити електромагнітний комплекс, у складі якого електронні елементи вгадайте чийого виробництва? А тому, у країни з тисячами танків, не так вже й багато, за фактом, сучасних тралів. І ще один момент. Трал був встановлений на Т-90С, а Т-90С - це експортна версія Т-90 з дуже цікавою історією", - стверджує Коваленко.
За його інформацією, такі танки відправлялися, переважно, до Індії, з якою було укладено відповідні контракти. Водночас, як зазначає експерт, частина танків не проходила приймання, у зв'язку з неякісним складанням та іншими неполадками.
"За час виконання експортних постачань таких танків накопичилася енна кількість, і з листопада-грудня 2022 року їх вельми активно відправляють у зону бойових дій... Цікаво, а неполадки виправили чи для м'ясного штурму і так зійде?", - міркує Коваленко.
ЗСУ знищили рідкісну російську машину "судного дня" - подробиці
Як повідомляв УНІАН, Силам оборони України вдалося знищити першу за весь час повномасштабного вторгнення рідкісну машину "судного дня", призначену для перевезення командування в умовах ядерної війни "Ладога". За словами військово-політичного оглядача Олександра Коваленка, "Ладога" створена за часів СРСР на базі танка Т-80. Установка має герметизоване відділення та протирадіаційний захист, моторно-трансмісійну та фільтровентиляційні установки, комплекс інформаційних, спеціалізованих засобів зв'язку та блоком регенерації повітря, відпрацьованого в населеному відділенні.