Війна в Україні ясно показала, наскільки життєво важливою є перевага в повітрі для НАТО в будь-якому військовому зіткненні.
Генерал Джеймс Хеккер, командувач союзницьким повітряним командуванням, ясно дав зрозуміти, що досягнення переваги в повітрі має вирішальне значення для успіху повітряних операцій, пише UK Defence Journal.
У майбутніх навчаннях із реальними польотами Ramstein Flag 2024, запланованих на жовтень у Греції, перевага в повітрі буде в центрі уваги учасників із 13 країн-союзників.
"Навчання союзних сил встановленню переваги в повітрі є ключовою вимогою", - сказав генерал Хеккер.
Він вказав, що стримування шляхом заборони має важливе значення і спирається на добре оснащені та навчені сили, які можуть домогтися успіху в бою.
"Повітряний компонент не просто прагне до переваги в повітрі заради самого себе. Перевага в повітрі - це не просто перше, над чим ми працюємо; вона, як правило, залишається нашим головним пріоритетом", - пояснив він у недавньому коментарі для Університету авіації США.
Історичні приклади, такі як об'єднаний наступ бомбардувальників у Другій світовій війні, показують серйозні витрати, пов'язані з глухим кутом у повітрі. Генерал Хеккер попередив, що будь-які оперативні зміни не повинні обмежувати свободу дій повітряного компонента або його здатність підтримувати наземні операції.
"Коли запитують, який стан сил забезпечує надійне стримування, відповідь полягає в тому, щоб мати можливість легко продемонструвати, що НАТО володіє силами, які будуть потрібні, щоб силою позбавити противника його цілей", - додав він.
Такий підхід особливо важливий, оскільки авторитарні режими можуть не стримуватися глобальним несхваленням військових дій.
Генерал Хеккер також обговорив необхідність збалансованих зусиль, зазначивши, що країни НАТО не можуть покладатися виключно на високотехнологічні військові можливості.
"Поширення недорогих загроз робить взаємодію з високотехнологічними системами зброї нестійкою", - попередив він.
"У нашого Альянсу є відчутні переваги в цій царині", - підсумував він, наголосивши на різноманітних можливостях, одержуваних від різних національних оборонних галузей. Досягнення оперативної сумісності від самого початку має вирішальне значення для підтримки ефективності НАТО в операціях.
Україна і НАТО - деталі
Генерал ЗСУ Олександр Павлюк провів таємну зустріч із командувачами країн-членів НАТО в німецькому Дрездені.
За даними джерел BILD, закрита зустріч вищих військових керівників 35 країн, переважно з Європи, була триденною і завершилася 29 серпня.
Колег приймав інспектор сухопутних сил Німеччини генерал-лейтенант Альфонс Майс. Серед гостей були генерали з Нідерландів, Естонії, Іспанії, Великої Британії, Швеції, Албанії, Греції. Україну представляв командувач сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Павлюк. США - командувач армії в Європі та Африці Дерріл А. Вільямс.