
Активна підготовка Китаю до ймовірної війни проти Тайваню і США не є секретом. Одним із яскравих свідчень того, що Пекін дуже серйозно готується до такого сценарію, є накопичення балістичних ракет для ударів по американським кораблям у Тихому океані. Про це на сторінках 19fortyfive пише американський журналіст Калеб Ларсон, який спеціалізується на військовій тематиці.
Він зазначає, що стратегія Китаю у війні проти США передбачає створення "забороненої зони" для американського флоту у морях навколо Китаю та суміжних частинах Тихого океану. Протикорабельні балістичні ракети і є тим інструментом, який зробить присутність ворожого флоту неможливою.
Сам факт наявності у Китаю великої кількості таких ракет є стримуючим фактором для США, змушуючи їх тричі подумати, перш ніж втручатися в ситуацію біля кордонів Китаю.
Як зазначає Ларсон, стратегічна мета Китаю не обов’язково полягає в тому, щоб влучно вразити конкретні військово-морські бази та авіаносці. Головне – змусити американців рахуватися з тим, що Китай може запустити багато ракет, принаймні частина з яких все ж може завдати величезної шкоди.
Загалом Китай добряче вклався у ракети, сипеціально створені для знищення авіаносців. Така ракета має потужну боєголовку, здатну кінетично проникати в корпус корабля, детонуючи всередині та топлячи великий корабель. Питанням подолання протиповітряної оборони авіаносної ударної групи китайці теж приділили увагу.
"Хоча здатність однієї ракети потопити добре захищений авіаносець є дискусійною, клас зброї дійсно становить серйозний ризик для надводних кораблів", – пише журналіст.
Стратегія Китаю також включає тактику насичення, коли кілька ракет запускаються по одній цілі, щоб здолати її захист. При цьому значна частина ракетної зброї в арсеналі Китаю має подвійні можливості, тобто здатність націлюватися на авіаносні групи ВМС США та стаціонарні бази на землі.
"Ця стратегія вписується в китайську доктрину використання передових технологій для створення середовища, в якому вартість втручання в потенційний конфлікт для Заходу буде дуже високою", – пише Калеб Ларсон.
Китай готується до війни проти США
Як писав УНІАН, Китай стрімко нарощує свій військовий потенціал у космосі, аби мати можливість знищити американські супутники на початку конфлікту. За останні 10 років китайська активність у космосі зросла на 620%.
Також ми розповідали, що розв’язана Дональдом Трампом торговельна війна з Китаєм вкладається в один із ймовірних сценаріїв початку війни між ними. Сварка через митні бар’єри може перерости у протистояння в інших вимірах, зокрема у дипломатичному, а потім і військовому.