У світі йде революція озброєння / фото УНІАН, Андрій Агєєв

У Парижі проходить найбільша в Європі виставка озброєнь Eurosatory, з якої помітно, що війна РФ проти України спричинила революцію на світовому ринку зброї.

Експерт BILD з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке повідомив, що зброярі з 62 країн привезли понад 2000 зразків зброї. Близько 250 делегацій від 96 держав приїхали туди, щоб щось купити. При цьому, як зазначило видання, жодна з компаній на виставці не постачає зброю росіянам.

Оглянувши експонати, аналітик видання зробив висновок, що війна в Україні революційним чином змінила збройовий ринок за трьома напрямками:

Відео дня
  • Війна дронів загострила потребу у високотехнологічних і скорострільних системах ППО. Відбувається відродження важких ракетних комплексів. Одночасно знову потрібні танки і бронетехніка, захищені від дронів.
  • Цивільні компанії почали випускати зброю. Наприклад, суднобудівники почали робити морські дрони, логістичні фірми - розвивати ланцюжки доставки боєприпасів, а IT-розробники - впроваджувати штучний інтелект у безпілотники.
  • На ринок вийшли компанії з країн третього світу, які постачають дешеву зброю.

Аналітик зробив висновок, що в такій війні, як в Україні, важливіша кількість, ніж якість. 

Інші новини про зброю

Китай, Північна Корея та Іран будують дедалі більше і глибше підземних військових об'єктів на випадок глобальної війни. Тому США намагаються не відставати, розробляючи нові бомби для підриву таких бункерів. Найновіша з цих бомб несподівано з'явилася над пустелею Мохаве в березні. Фотограф Ян Реккіо зробив знімок бомбардувальника Boeing B-1 ВПС США, який дозаправлявся від танкера KC-135 ВПС США. Під передньою частиною фюзеляжу B-1 було щось незвичайне: велика бомба.

Вас також можуть зацікавити новини: