
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вітає історичну зустріч президента Південної Кореї Мун Чже Іна та голови КНДР Кім Чен Ина.
Як передає власний кореспондент УНІАН у Брюсселі, так генсек Альянсу прокоментував цю сьогоднішню подію на прес-конференції по завершенню першої сесії засідання міністрів закордонних справ країн-членів НАТО.
«Я вітаю сьогоднішню зустріч двох лідерів, зроблений ними прогрес та зобов’язання, які вони продемонстрували стосовно вирішення їхніх відмінностей мирним шляхом», - сказав Столтенберг.
При цьому він назвав «історичною» сьогоднішню зустріч на Корейському півострові.
«НАТО повністю підтримує політичне вирішення напруги в регіоні. Я особисто бачив, яким глибоким є це напруження, коли нещодавно відвідував Південну Корею і демілітаризовану зону», - зазначив генсек Альянсу.
Як повідомляв УНІАН, сьогодні голова КНДР здійснив перший за останні 65 років візит до Південної Кореї.
Під час зустрічі з президентом Південної Кореї на демаркаційній лінії в прикордонному селі Пханмунджом вони домовилися про повне ядерне роззброєння на Корейському півострові, а також щодо офіційного завершення стану війни, в якому обидві країни перебувають з часів корейського конфлікту на початку 1950-х років.
Крім того, лідери двох країн домовилися скоротити чисельність своїх армій, перебудувати масивно укріплений кордон на «зону миру» і припинити будь-які недружні дії щодо сусідньої країни «на землі, воді й у повітрі» з 1 травня.
Зокрема, йдеться про зупинення радіопропаганди на кордоні та розповсюдження листівок. Південна і Північна Кореї мають намір вести активну співпрацю зі створення довгострокової системи миру, створення якої, за словами двох лідерів, є історичним завданням, яке далі не можна відкладати.
Мун Чже Ін і Кім Чен Ин також заявили про намір почати переговори за участю інших країн, зокрема США.
«Метою домовленостей є досягнення довгострокового і стабільного миру», - йдеться в їхній підсумковій заяві.
Крім того, вони повідомили про відновлення спільних гуманітарних проектів, зокрема, зустрічей родин, які були розділені.