Дональд Трамп / REUTERS

Президент Дональд Трамп планує підписати до кінця року розпорядження про створення Космічного командування США як важливого військового командування.

Віце-президент Майк Пенс зробить оголошення про це у вівторок у космічному центрі Кеннеді, на мисі Канаверал, штат Флорида, повідомили двоє чиновників США, пише Голос Америки з посиланням на Associated Press.

Цей крок відокремлений від цілі Трампа створити "космічні сили" як незалежне відгалуження збройних сил, але може стати кроком у цьому напрямку.

Відео дня

Космічне командування ВПС США, яке вже існує, було б ключовим компонентом нового сполученого об'єднання і вивело б космос до такого ж статусу, як і Кіберкомандування США.

Цей крок фактично відтворить Космічне командування США, яке існувало у 1985-2002 роках. У результаті терактів 11 вересня його розформували, щоб можна було створити Північне командування США із орієнтацією на захисті батьківщини.

Хоча Космічне командування ліквідували, його функції продовжувало виконувати Стратегічне командування США, а ВПС зберегли свою провідну роль у космосі через Космічне командування ВПС.

Читайте такожSpaceX готова відправити в космос наступальну зброю для США

Як повідомляв УНІАН раніше, у зв'язку із зростаючою конкуренцією і погрозами з боку Росії і Китаю, віце-президент США Майк Пенс заявив про намір створити до 2020 року космічні сили США, які стануть шостим родом американських військ.

Важливість створення нового роду військ пояснюють тим, що Сполучені Штати все більше покладаються на супутники, які важко захистити в космосі. Супутники забезпечують зв'язок, навігацію, розвідку та інші послуги, що мають життєво важливе значення для збройних сил та економіки.

За словами міністра оборони США Джеймса Меттіса, космічні війська необхідні США для захисту американських супутників від наступальних озброєнь Росії та Китаю. Глава Пентагону у своєму виступі неодноразово підкреслив, що Штати не планують розміщувати зброю в космосі, проте підкреслив важливу роль, яку відіграють супутники не тільки у військових операціях, але і в світовій економіці.