Розміщення цієї інформації багато хто сприйняв як символічну «відплату» Росії \ fotokanal.com

Проект DDoSecrets website розмістив в публічному доступі масштабну колекцію електронного листування, отриману шляхом хакерських зламів та витоків інформації за останні 10 років.

Читайте такожСуду США надали докази брехні Манафорта

Відео дня

Про це першим повідомило видання The New York Times. Розміщення цієї інформації багато хто сприйняв як символічну «відплату» Росії за кібернапади під час президентської кампанії в США 2016 року. Однак, Емма Бест, журналістка з Бостона, яка допомагала організувати DDoSecrets website, наголосила на тому, що операція не мала на меті відплатити Росії, передає Голос Америки.

У російському розділі сайту опубліковано шість архівних файлів. В основному це електронні листи і повідомлення, відправлені російськими чиновниками і активістами і вкрадені в різний час різними групами хакерів. «Ми намагались зібрати та поширити наявні матеріали з недостатньо дослідженої теми: російські владні кола, їх взаємозв’язки та операції впливу, - говорить Бест в коментарі виданню. – Люди мають лише побічне уявлення про це. Крім небагатьох експертів, цю тему не досліджували детально і в контексті».

Більшість матеріалів під назвою «Темний бік Кремля» зазначає видання, проливає світло на війну Росії в Україні, зв’язки Кремля з Російською православною церквою, операції олігархів та інше.

Частково ця іформація з’являлась на інших сайтах, однак, цей витік вразив своєю масштабністю – 175 гігабайт інформації.

«Темний бік Кремля (108 гігабайт), сотні тисяч повідомлень та файлів від російських політиків, журналістів, олігархів, релігійних діячів та терористів в Україні», - йдеться в повідомленні групи DDoSecrets. Зокрема, до складу "Темної сторони Кремля" увійшла "пошта Суркова", відповідальність за злам якої в 2016 році взяла на себе група "Український кіберальянс". Це були електронні листи, які хакери називали листуванням помічника президента Росія Владислава Суркова, який курирує Донбас. Частина з них стосувалася ситуації на непідконтрольних Києву територіях.

Серед документів – матеріали російського Міністерства внутрішніх справ, які в 2016 році відмовився публікувати WikiLeaks, матеріали російської хакерської групи «Шалтай Болтай», документи російської установи з експорту зброї «Рособоронекспорт» та те, що DDoSecrets назвали «хакерською хвилею», що стосувалась збиття літака MH17 над Донбасом в 2014 році.

Веб сайт, який веде Бест, побудовано подібно до WikiLeaks – він запрошує хакерів та активістів надсилати і поширювати конфіденційні документи, пише NYT.

На думку видання, витокам інформації сприяють наступні фактори - українські хакери активно працювали, щоб пролити світло на таємні російські операції в Криму та на Донбасі.