Володимир Путін / REUTERS

В Росії настали цікаві часи. В один день президент Володимир Путін оголосив про конституційну реформу, відправив у відставку весь склад уряду й «начаклував» нового прем’єр-міністра.

Але найцікавіше те, що він оголосив про створення робочої групи, яка повинна підготувати зміни до конституції, - пише Bild. В цю групу увійшли патріотичний письменник, фігуристка, жінка-космонавт, директор театру й кардіохірург. Простіше кажучи, утворилася компанія видатних людей, які не мають жодної компетенції в сфері російського законодавства.

Читайте такожCNN: Путін хоче повторити успіх лідера Китаю, але він не настільки в безпеці

Відео дня

«Насправді конституційна реформа Путіна – це гра в наперстки на великій сцені. Залучені до неї люди не грають жодної ролі. Це гра в наперстки, в якій не важливо, де кулька. Адже рука, яка веде гру, лишається незмінною», - пише видання.

Bild пише, що Путін не може просто так піти на пенсію. Адже впродовж останніх 20 років невелика група колишній офіцерів КДБ тримали владу в Росії у своїх руках. Це люди з дуже специфічними поглядами. Вони вірять, що їхня країна в оточенні ворогів. Крім того, вороги на її вулицях. Вони думають, що якщо дати народу можливість приймати рішення, країна загине.

«Ці люди досі переживають травму краху СРСР. Вони відповідали за те, щоб гарантувати безпеку держави. Але коли вони відволіклися, їхня країна раптом зникла, була зраджена й продана», - йдеться в статті.

Читайте такожПутін заявив, що у Росії після розпаду СРСР "залишилися колишні амбіції"

Ідеологія нинішніх правителів Росії загартовувалася в Радянському Союзі. Згідно з нею, існують лише вороги й друзі. Тому добровільної передачі влади не буде. Лишатися президентом до смерті – це не мрія Путіна. Він вважає, що це його обов’язок. Фактично Путін став заручником свого страху перед змінами.

«А тим часом, народ лежить, як демонстрант, на землі обличчям до асфальту з закрученими за спину руками. Уряд сидить на ньому згори й запевняє, що народ задоволений», - йдеться в статті.

Російські спецслужби пхають свого носа скрізь: в економіку, мистецтво, пресу, в кожну угоду. Саме тому так багато росіян їдуть з рідної країни. Ніхто з них не вірить, що в Росії щось зміниться в майбутньому.

Читайте такожThe Economist: Як Путін збирається правити Росією вічно

Навіть так званих «братських» країн на пострадянському просторі більше не лишилося. Кремль нажив ворогів там, де колись були друзі. Він порушує кожен кордон й наводить на сусідів лише страх. На будь-які зміни люди, які керують Росією, реагують однаково. Вони фактично намагаються запхати зубну пасту назад в тюбик. Звісно, це не спрацює. Але нічого іншого вони робити просто не вміють.