Командувач сил НАТО: криза з біженцями в Європі породжена Росією та Асадом

06:23, 02 березня 2016
Світ
2504 0

Головнокомандувач силами НАТО на європейському континенті Філіп Брідлав звинуватив Росію в тому, що вона цілеспрямовано допомагає сирійському уряду у створенні кризи з біженцями, яку використовує як зброю проти Європи.

Філіп Бридлав. Фото: stripes.com

Виступаючи перед сенатською комісією у справах збройних сил, він сказав, що дії Росії в Сирії лише посилюють проблему із зростаючим, як ракова пухлина, екстремістським угрупованням "Ісламська держава", передає Російська служба Бі-Бі-Сі.

Незважаючи на публічні заяви, Росія мало що зробила для протидії ІД, лише зміцнюючи позиції сирійського президента Башара Асада, заявив генерал.

За словами Брідлава, Росія та Асад використовують масову міграцію як зброю для нанесення шкоди європейській інфраструктурі та придушення європейської рішучості.

Читайте такожКомандувач сил НАТО переконаний, що Росія буде продовжувати тиск на Україну

В якості прикладу він навів використання бочкових бомб проти мирного населення Сирії. Використання такої зброї не має якого-небудь військового виправдання. Їх мета - залякати жителів Сирії, щоб вони почали тікати.

У потоці біженців, що прибувають до Європи, присутні терористи, злочинці та іноземні бойовики, що серйозно підвищує загрозу терористичних нападів, сказав головком сил НАТО в Європі.

Він зазначив, що ІД поширюється як ракова пухлина в людській масі, використовуючи шлях найменшого опору, представляючи загрозу як європейській нації, так і Сполученим Штатам.

Читайте такожРосія перекинула в Сирію додаткові безпілотники і радіолокаційні станції

У відповідь на запитання про те, чи будуть бойовики ІД продовжувати вливатися в потоки біженців, Брідлав сказав: "Думаю, вони вже сьогодні цим займаються".

Також він сказав, що Росія становить дедалі більшу загрозу і для самих США.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter