
Призначення Анналени Бербок кандидатом від Німеччини на посаду голови Генасамблеї ООН викликало чимало критики, як у міжнародній дипломатії, так і всередині самої організації.
Минулого тижня стало відомо, що міністр закордонних справ Німеччини претендує на цей пост у 2025-2026 роках, однак спершу на цю посаду було погоджено досвідчену дипломатку Гельгу Шмід, яка раніше обіймала посаду генсекретаря ОБСЄ.
Згідно з витоком внутрішніх чатів співробітників ООН, який опублікувало видання Tagesspiegel, багато дипломатів вважають це рішення неповажним.
"Призначення Бербок посилює враження, що могутні держави використовують ключові пости в ООН у своїх інтересах", - йшлося в одному з листувань.
Водночас один зі співробітників ООН наголосив:
"Ми думали, таке відбувається тільки в авторитарних країнах".
Також кандидатуру Бербок розкритикував й колишній голова Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Хойсген, підкресливши, що ООН - це не "магазин самообслуговування".
Він додав, що Шмід вже провела перемовини зі 100 делегаціями та має міжнародну довіру, а її раптове усунення викликає здивування.
Водночас Анналена Бербок відреагувала на критику та заявила, що її рік можливого головування стане "вирішальним" для Генасамблеї, зокрема через зміну генсека ООН. За її словами, кандидатура Німеччини "була підготовлена спільно" і не стосується конкретної особистості. Політик додала, що Шмід "як і раніше працюватиме на провідній позиції", передає BILD.
Політика Бербок до України - останні новини
Раніше Анналена Бербок заявила, що Німеччина вирішила значно збільшити допомогу Україні. За її словами, країна нарешті готова виділити нашій державі три мільярда євро.
Водночас міністр розкритикувала адміністрацію Трампа за конфлікт із Зеленським. Вона наголосила, США намагаються поміняти місцями винуватця і жертву, маючи на увазі Росію і Україну. Бербок додала, що прийняття цієї ідеї може призвести до кінця міжнародного права.