
Політолог Тарас Загородній розповів, чому Росія побоюється вводити війська в Білорусь для придушення протестів.
«Це пан Путін сказав, що його Лукашенко про щось попросив, але Путін вміє хитрувати. Це пряма загроза, що вони готові вводити, але він не говорив про військовий контингент, швидше за все, йдеться про силові структури», - заявив політолог ефірі телеканалу «Україна 24».
Він також сумнівається, що Росія буде безпосередньо застосовувати своїх фахівців або вводити війська.
«Тому що це точно будуть санкції, це точно вторгнення на чужу територію, тут по-іншому трактувати не можна. Швидше за все, є куратори силових органів, але вони під контролем Лукашенка. Для того, щоб все заповнити силовиками, їх треба звідкись взяти, Білорусь немаленька країна. У Росії немає сил, щоб взяти повністю всю країну під контроль. Але загроза цього завжди існує», - зазначив Загородній.
Як повідомляв УНІАН, раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що на прохання Лукашенка сформував резерв силовиків, і правоохоронці "допоможуть в разі потреби".
Що відбувається у Білорусі: хроніка протестів
- 9 серпня в Білорусі відбулись президентські вибори.
- Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодні з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулись зіткнення з силовиками. 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк.
- У перші дні учасників акцій жорстоко розганяв міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох із них під час затримання та в СІЗО сильно били.
- 14 серпня затриманих почали відпускати.
- Європейський Союз не визнає результатів виборів президента Білорусі.
- 16 серпня у Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей.
- 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки.
- Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".
- Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якого - забезпечити транзит влади.
- Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників.
- 24 серпня Ольгу Ковалькову, довірену особу білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської, та іншого члена Координаційної ради – Сергія Дилевського – затримали в Мінську. 25 серпня суд призначив їм по 10 діб адмінарешту.