Протести в Білорусі спалахнули ввечері 9 серпня / Фото: REUTERS

Генпрокуратура Білорусі відкрила справу за статтею про захоплення влади.

Про це журналістам повідомив генпрокурор Республіки Олександр Конюк, передає Euroradio.

Читайте такожСанкціям ЄС проти Білорусі можуть і не дати "зелене світло" – журналіст

Відео дня

«Створення і діяльність Координаційної ради скеровані на захоплення державної влади, а також на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь. За цим фактом відкрито кримінальну справу за статтею 361 КК», – заявив він.

У прес-службі Координаційної ради у коментарі Onliner заявили, що поки не отримували таку інформацію, але прокоментують її, як тільки дізнаються подробиці.

Координаційна рада була ініційована лідеркою об’єднаної опозиції Білорусі Світланою Тихановською 14 серпня, щоб забезпечити мирну передачу влади в країні.

Лукашенко, своєю чергою, відреагував на ідею вкрай емоційно: «Вони (опозиція – УНІАН) нам підкидають інший бік. І вимагають ні багато ні мало – передати їм владу. Значить, ми це розцінюємо однозначно: це спроба захопити владу з усіма наслідками», – відповів Лукашенко.

19 серпня рада обрала президію, до якої ввійшли, зокрема, відомі білоруські політики й письменники.

Протести в Білорусі: хронологія подій

  • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Олександр Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його головний опонент Світлана Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
  • Тисячі жителів Білорусі, не згодних з результатами виборів, вийшли на акції протесту, відбулися зіткнення з силовиками. З 9 серпня, за даними МВС Білорусі, в різних містах країни були затримані близько 7 тисяч учасників акцій. 13 серпня їх почали випускати з ізоляторів.
  • За даними правозахисників, під час вуличних акцій в Білорусі в результаті дій силовиків загинули мінімум п'ять осіб, ще семеро перебувають у критичному стані в реанімації, близько 200-300 затриманих правозахисники вважають політв'язнями.
  • 15 серпня Лукашенко після телефонної розмови з Путіним заявив, що президент РФ пообіцяв всебічну допомогу щодо забезпечення безпеки країни. Раніше Лукашенко неодноразово заявляв, що ситуацію в Білорусі розхитують ззовні.
  • 16 серпня після ще однієї телефонної розмови в прес-службі Лукашенко заявили, що вони з Путіним мають намір спільно реагувати "в разі загострення ситуації в частині зовнішніх загроз".
  • 19 серпня ЄС заявив, що не визнає президентські вибори в Білорусі. Паралельно Захід готує пакет санкцій проти осіб, причетних до розгону протестувальників і вбивств.