
Нещодавно польські ЗМІ із посиланням на дані опитування заявили про значне погіршення ставлення до біженців з України серед поляків. Тимчасово повірений у справах Польщі в Україні Пйотр Лукасєвич заявив, що подібні опитування не є глибокими дослідженнями і їх не можна сприймати як супернаукові, але погодився, що певна втома все ж є.
"В розмовах із моїми керівниками, тобто міністрами, високими урядовцями, я відчуваю 100 відсотків підтримки України. Не 30, не 50, а абсолютно 100 відсотків підтримки України в її прагненнях. Звісно, в країні, яка приймає біженців, може наставати певна втома, це нормально. В країнах, які приймали афганських, сирійських біженців, така втома теж наставала – це абсолютно природний процес", – пояснив він в інтервʼю ZN.UA.
При цьому дипломат зауважив, що поляки допомагають українцям та Україні. Він додав, що громадяни його країни "це роблять зі шляхетності, з людяності".
"Я дуже добре пам’ятаю, в мене ця картина досі перед очима, — як польські мами привозили дитячі візочки й передавали їх українським жінкам для їхніх дітей", – продовжив він.
Лукасєвич погодився, що певна втома є. Але водночас є розуміння, що Польща може бути наступною.
"Адже ми розташовані поруч і можемо стати наступним постраждалим від агресії", – констатував він.
Біженці з України в Європі: ви могли це пропустити
Близько 47% опитаних українських біженців у Норвегії стверджують, що не хочуть повертатися в Україну навіть після закінчення війни проти РФ. Зазначається, що до країни частіше стали приїжджати українські хлопці-підлітки.
Тим часом Швейцарія хоче позбавити права на притулок громадян України, які проживали в тилових регіонах. При наданні "статусу S" на право проживання в Швейцарії українців будуть розрізняти залежно від того, де в Україні вони проживали до виїзду з країни.