Новини Білорусі - викрадення Колеснікової - перша реакція Лукашенка / Фото: REUTERS

Білоруський глава Олександр Лукашенко дав інтерв’ю кремлівським пропагандистам, у якому відреагував, зокрема, на викрадення опозиціонерки Марії Колеснікової.

Читайте такожУ Білорусь для участі в навчаннях прибудуть російські і сербські військові

Пряму мову пропагандиста «России 1» Євгенія Рожкова, який був присутній на зустрічі, цитує російське агентство ТАСС.

Відео дня

«Олександр Лукашенко сказав, що він у курсі цієї ситуації. Вона справді хотіла втекти, як він сказав, в Україну, бо в неї там нібито є сестра. І він, як прикордонник, вважає, що її затримали правильно», – відповів росіянин.

Раніше білоруська влада підтвердила, що затримала Марію Колеснікову на кордоні з Україною: авто членів Координаційної ради, покидаючи республіку, «створило загрозу» їхньому прикордоннику. Натомість, за словами офіційного представника Держприкордонкомітету, супутники Колеснікової начебто залишили її поза транспортом.

Зникнення Колеснікової: що відомо

  • Очевидиця викрадення Анастасія розповіла, що опозиціонерку викрали біля Національного художнього музею - невідомі посадили її в мікроавтобус з написом «Зв'язок» і відвезли в невідомому напрямку.
  • Прес-секретар Координаційної ради Антон Роднєнков сказав, що Марія була одна в центрі міста у справах. Про її зникнення Роднєнков дізнався від ЗМІ, і став з'ясовувати, де знаходиться Марія.
  • Пізніше телефон Роднєнкова також став недоступний. З'явилася також інформація про затримання члена Координаційної ради опозиції Андрія Єгорова. Напередодні під час протестних акцій затримана і керівник громадського екологічного об'єднання "Екодім" Ірина Сухій.
  • Мінська міліція заявляє, що не затримувала Марію Колеснікову. Офіційний представник МВС республіки Ольга Чемоданова заявила, що поки нічого не може повідомити про передбачуване затримання члена президії КС.
  • Пізніше з'явилася інформація про те, що Колеснікова покинула Білорусь і прибула до України. За іншою версією, Колеснікову затримали на кордоні, а Роднєнкову і Кравцову вдалося покинути Білорусь.