
Росія хоче продавити свої економічні інтереси в Білорусі.
Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" експерт-міжнародник Українського Інституту майбутнього Ігор Тишкевич.
"Росії важливо зробити те, що вона зробила в Україні з 2007 по 2010 рік — масовий прихід російського бізнесу. В такому форматі як з цим можна спрацювати? Або слабкий Лукашенко, який залишився при владі на крові, і його примушують до миру та інтеграції, або зміна на нового президента, якого не сприймає та ж сама правляча вертикаль, еліти. В даному випадку пані Тихановська ідеально підходила, тому що йшла без програми, і очікувати лояльності з боку чиновників середньої ланки наївно", — сказав він.
Експерт розповів, чому для Кремля небезпечно створення Координаційної ради опозиції.
"При будь-якому з цих варіантів для Росії вкрай важливо і вигідно тиснути на Білорусь з точки зору інтеграції, що вона і намагається вичавити з Лукашенко. Для Росії невигідна поява Координаційної ради, це спроба гри внутрішньобілоруських сил. Варіант, коли білоруси самі домовляться — один з гірших для Росії", — сказав він.
Що відбувається у Білорусі: хроніка протестів
- 9 серпня в Білорусі відбулись президентські вибори.
- Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодні з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулись зіткнення з силовиками. 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк.
- У перші дні учасників акцій жорстоко розганяв міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох із них під час затримання та в СІЗО сильно били.
- Європейський Союз не визнає результатів виборів президента Білорусі.
- 16 серпня у Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей.
- 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки.
- Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".
- Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якого - забезпечити транзит влади.
- Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників.
- 24 серпня Ольгу Ковалькову, довірену особу білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської, та іншого члена Координаційної ради – Сергія Дилевського – затримали в Мінську. 25 серпня суд призначив їм по 10 діб адмінарешту.
- В ЄС почали готувати санкції проти білоруських високопосадовців.
- 30 серпня під час «Маршу миру і незалежності» знову відбулися затримання. На вулицях Мінська помітили гусеничну військову техніку.