
У Білорусі силовики обмежили застосування сили проти учасників протестів, однак президент Олександр Лукашенко в будь-який момент готовий повернутися до силового сценарію.
Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" білоруський журналіст Євген Волошин.
"Лукашенко дав пряму вказівку і сказав про те, що "ми з ними розберемося вже найближчим часом з початку тижня". Силовики, з урахуванням того, які проблеми їм принесли ці акти насильства, тепер виконують так, як можуть - не затримують жінок, немає брутальних побиттів", - розповів Волошин.
Він нагадав, що в неділю опозиція знову вийде на вулиці протестувати проти результатів президентських виборів.
"Минулого тижня в звичайні будні дні теж здавалося, що все тихо, що на акцію в неділю не збереться багато людей. Але людей зібралося навіть більше, ніж 16 серпня. Прийшли понад 100 тисяч осіб, і певна ескалація була", - зазначив журналіст.
На його думку, зараз у Білорусі не варто очікувати "якогось вже дуже силового варіанту", коли знову людей почнуть тисячами відправляти до слідчих ізоляторів.
"Затримання все одно будуть, і тут такий момент, що можливі провокації - вони були можливі в будь-який момент. Якщо хтось розіб'є вікна в державній установі, чи підійдуть ближче до Палацу незалежності, тут можуть бути абсолютно будь-які варіанти, тому що Лукашенко не зовсім зараз передбачуваний", - підкреслив журналіст.
Що відбувається у Білорусі: хроніка протестів
- 9 серпня в Білорусі відбулись президентські вибори.
- Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодні з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулись зіткнення з силовиками. 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк.
- У перші дні учасників акцій жорстоко розганяв міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох із них під час затримання та в СІЗО сильно били.
- Європейський Союз не визнає результатів виборів президента Білорусі.
- 16 серпня у Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей.
- 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки.
- Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".
- Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якого - забезпечити транзит влади.
- Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників.
- 24 серпня Ольгу Ковалькову, довірену особу білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської, та іншого члена Координаційної ради – Сергія Дилевського – затримали в Мінську. 25 серпня суд призначив їм по 10 діб адмінарешту.
- В ЄС почали готувати санкції проти білоруських високопосадовців.