
В адміністрації США вважають, що європейці нібито хочуть безкоштовно скористатися зусиллями Штатів у боротьбі з хуситами в Ємені. Про це свідчить витік розмови в секретному чаті Signal між віцепрезидентом Джей Ді Венсом і міністром оборони Пітом Хегсетом. Також ця переписка показала повну зневагу вищих посадовців США до їхніх європейських союзників, пише Bloomberg.
"Я просто ненавиджу знову рятувати Європу. Якщо є способи мінімізувати ризики для саудівських нафтових об'єктів, ми повинні це зробити", - наводить видання вислів користувача Венса із розмови в чаті у Signal, яку оприлюднив головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдберг.
На що Хегсет відповів, що повністю поділяє "ненависть до європейського нахлібництва", і додав, що "це жалюгідно".
Зазначається, що ця приватна переписка показала, як далеко зайшов розкол у відносинах США і Європи, адже радник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Майкл Волтц навіть заявив, що США підрахують витрати, пов’язані з ударами по хуситах, і "стягнуть їх з європейців".
"У дивовижній історії про чат у Signal, який координує авіаудари по Ємену, віцепрезидент Джей Ді Венс знову проявив своє глибоке антиєвропейське ставлення", - написав колишній прем’єр-міністр Швеції Карл Більдт у соцмережі X.
Видання пише, що після цього інциденту навряд чи європейські союзники різко обмежать обмін розвідданими зі США, адже європейські країни можуть надавати Штатам цінну інформацію, зокрема в регіонах, до яких ті мають обмежений доступ. Так само і європейці значною мірою залежні від американських розвідданих.
Однак сенатор-демократ Марк Ворнер вже висловив занепокоєння тим, що європейські союзники відтепер будуть значно обережніші, ділячись зі США розвідувальною інформацією:
"Я хвилююся, що ця недбалість змусить наших союзників двічі подумати, перш ніж ділитися з нами конфіденційною інформацією".
Витік даних з чату у Signal топчиновників США: що відомо
Як повідомляв раніше УНІАН, топпосадовці США обговорювали удари по Ємену в Signal у чаті, до якого випадково додали журналіста The Atlantic Джеффрі Голдберга. Обговорення містило дані про зброю, цілі та час ударів. Голдберг оприлюднив цю переписку.
Тим часом президент США Дональд Трамп заявив, що йому нічого не відомо про те, що члени його команди національної безпеки додали редактора видання The Atlantic Джеффрі Голдберга в чат у Signal, а міністр оборони США Піт Хегсет взагалі заперечив обговорення військових планів у чаті.
З’явилася інформація, що президент США Дональд Трамп може звільнити свого радника із національної безпеки Майка Волца через витік даних із надсекретного чату в Signal. Як повідомили американські посадовці на умовах анонімності, звільнення може відбутися упродовж двох наступних днів. Інші співрозмовники в Білому домі стверджують, що радник Трампа має сам піти у відставку, аби "президент не опинився в поганому становищі".