ЄС підготував новий пакет санкцій проти РФ / фото ua.depositphotos.com

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала 9 пакет санкцій проти Росії.

За словами глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн цей пакет передбачає:

  • накладення санкцій на майже 200 фізичних і юридичних осіб, а також 3 російських банки;
  • обмеження доступу РФ до безпілотників через потенційних постачальників з третіх країн, як, наприклад, Іран;
  • нові заходи контролю експорту, включаючи товари подвійного призначення – включаючи певні хімічні компоненти, нервово-паралітичні речовини, електроніку і програмне забезпечення, які можуть бути використані у військових цілях;
  • зняття з ефіру ще чотирьох каналів пропаганди.

"Цей список [200 фізичних та юридичних осіб, до якого входять представники збройних сил, депутати російського парламенту та підприємства оборонно-промислового комплексу] охоплює ключових постатей у жорстоких, навмисних ракетних ударах Росії по цивільному населенню", - сказала фон дер Ляйєн у відео, розміщеному у Twitter.

Відео дня

Крім того, Єврокомісія пропонує додаткові обмеження проти енергетичного та гірничодобувного сектору, включаючи заборону інвестицій у нові видобувні потужності в Росії.

"Ми також протидіємо російській пропагандистській машині, пропонуючи вилучити з ефіру ще чотири канали і пропонуємо більше економічних заходів проти російського енергетичного та видобувного сектора", - зазначила глава ЄК.

Віце-президент Єврокомісії Жозеп Боррель заявив, що останні заходи є прямим наслідком перетворення зими на зброю президентом Росії Володимиром Путіним.

"Він хоче відключити електрику, опалення та водопостачання для мільйонів мирних жителів по всій Україні. Ми відповідаємо 9-м пакетом санкцій проти тих, хто відіграє важливу роль у цій жорстокій війні", - написав він у Twitter.

Тепер новий пакет санкцій повинні узгодити держави-члени в Раді ЄС.

Санкції проти Росії: деталі

Наприкінці травня 2022 року лідери країн ЄС домовилися про введення заборони на експорт російської нафти.

3 грудня Рада Європейського Союзу прийнла рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується з Росії, на рівні 60 доларів США за барель.

5 грудня 2022 року нафтові санкції ЄС проти Росії вступили в силу.

Коментуючи рішення про обмеження ціни на російську нафту на рівні 60 доларів за барель, президент України Володимир Зеленський зазначив, що це слабка позиція.