
Власники кішок знають, як часом буває складно нагодувати улюбленця. Пухнастикам часто набридає їжа, яку їм дають, навіть якщо раніше вони її обожнювали і готові були душу продати. Чотириногі друзі стають вередунами не просто так. Розберемося, який корм кращий - сухий чи вологий. До речі, раніше УНІАН писав, як назвати кота хлопчика і дівчинку.
Який корм краще для котів - сухий чи вологий
Більшість кормів для тварин, що продаються в магазинах, - чудове збалансоване харчування. Ветеринарка Кеті Мікс для видання PetMD зазначила, що коли стоїть вибір - сухий або вологий корм для кішок, то варто відштовхуватися від таких факторів, як:
- Вага та здоров'я.
- Бюджет. Сухі корми, навіть спеціалізовані, часто дешевші за вологі варіанти.
- Рекомендації ветеринара - тільки лікар зможе оцінити, який з варіантів забезпечить улюбленцю підтримку здоров'я.
Вона нагадала, що головна відмінність сухого від консервованого корму - кількість вологи в ньому. Річ у тім, що сухий корм містить близько 10% вологи, а решта - суху речовину, що включає вуглеводи, жири та вітаміни. Мокрий корм містить близько 70% вологи.
Також відомо, що сухий корм порівняно з вологим містить більше вуглеводів. Водночас кількість білка і жиру відрізнятиметься залежно від виробника.
Вибір найкращого корму нявкаючому другу залежить від способу життя та особливостей харчування. Також потрібно бути готовим до того, що у вас, можливо, не буде вибору в тому, як годувати улюбленця, тому що він може виявитися тим ще вередуном.
Який корм краще для кошенят - сухий або вологий
Правильне харчування відіграє важливу роль у забезпеченні здоров'я кошеняти. Після перших чотирьох тижнів годування материнським молоком маленький пухнастик поступово переходить на корм і повністю відлучається від мами приблизно у вісімтижневому віці.
Вага кошеняти може подвоїтися або навіть потроїтися протягом перших кількох тижнів життя. Щоб підтримувати цей бурхливий ріст, а також високий рівень активності, кошеня може споживати втричі більше енергії, ніж доросла кішка.
Ці високі енергетичні потреби ускладнюють кошенятам отримання достатньої кількості калорій за один прийом їжі, каже Дженніфер Ларсен, доктор ветеринарних наук, консультант з харчування та доцент кафедри клінічного харчування Ветеринарної медичної навчальної лікарні Університету Каліфорнії в Девісі.
За її словами, потреби кошенят у жирних кислотах і більшості вітамінів такі самі, як у дорослих кішок. Але кошенятам необхідно споживати більше білків, амінокислот і мінералів. З цих причин більшість експертів рекомендують годувати кошеня спеціальним кормом до року.
У харчування кошеняти рекомендується додати хоча б трохи консервованого корму. Річ у тім, що у них дуже маленькі зуби, тому їм важко жувати сухий корм. Без консервованого корму пухнастики не отримають достатньо поживних речовин, що загрожує різними проблемами.
Раніше УНІАН назвав найдорожчі породи кішок у світі.