
Учені сперечаються досі, чому зебра в смужку. Є кілька теорій, навіщо тварині знадобилося таке незвичайне забарвлення. Про кожну з них, а також яка зебра насправді - чорно-біла або ж біло-чорна - розповідаємо нижче.
Яка зебра - чорно-біла чи біло-чорна
Чи замислювалися ви коли-небудь про те, які зебри - білі з чорними смужками або чорні з білими? Спостерігаючи за цими тваринами, відповідь напрошується, що вони білі - адже чорні смужки закінчуються на животі, а сам живіт білий. Але правильна відповідь: зебри - чорні, але з білими смужками.
Якщо зебру поголити, то шкіра в неї чорного кольору. Білі смуги утворюються через те, що на певних ділянках шкіри немає пігменту меланіну, й тому там росте біле хутро. І, оскільки на білих смугах цей пігмент "відключений", то чорний - це колір за замовчуванням.
Цікавий факт: малюнок у кожної зебри унікальний, тобто, він не повторюється - так само, як не повторюються відбитки пальців у людини.
Чому зебра смугаста - теорії
Так навіщо ж чорній зебрі білі смужки? З цього приводу існує кілька здогадок.
- Щоб захищати від укусів комах
Є версія, що смуги на тілі зебри дезорієнтують ґедзів, мух і комах, які можуть переносити смертельні захворювання.
Під час досліджень учені справді з'ясували, що на коней, вкритих смугастими або картатими накидками, гедзі сідають рідше.
- Щоб не перегріватися і не переохолоджуватися
Ця теорія вважається більш імовірною. Згідно з нею, чорні смуги зберігають тепло, коли потрібно, а білі - навпаки, відбивають його, щоб організм зебри не перегрівався.
- Щоб упізнавати одне одного
Як уже говорили, у кожної зебри - унікальне забарвлення, тому є припущення, що за ним вони розпізнають одна одну, особливо у випадку мам і дітей.
- Щоб маскуватися
Смужки зебри створюють певний ефект оптичної ілюзії - левам та іншим хижакам через ці смужки важко виділити обриси однієї зебри в стаді.
Також у мареві, що здіймається від розпеченої землі, вертикальні смуги починають наче розпливатися - створюється враження, що тварина зникає. Ця теорія вважається найбільш правдоподібною.
Раніше ми розповідали, чим унікальні шимпанзе бонобо і чому вони так схожі на людей.