Семерак: Уряд Азарова фактично легалізував хижацьку вирубку лісів

15:58, 19 грудня 2016
Природні ресурси
1151 2

Дуже часто українці беруть участь у нелегальних рубках лісу, його вивозять, продають, отримують дохід. Здебільшого все відбувається за мовчазної згоди місцевої влади та  громад.

Від ставлення місцевих громад  до вирубки лісу залежить ефективність вирішення цієї проблеми / Фото УНІАН

«Цей ліс рубають люди, які навколо живуть, вони проїжджають через село, селище, там, де є сільські, районні ради, де є місцева поліція, інші правоохоронні органи. Насправді у цьому ланцюжку замішані десятки тисяч людей»,  - розповів у телеефірі міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, передає сайт міністерства.

Читайте такожНа Дніпропетровщині незаконні вирубки лісу шукатимуть безпілотники

Він зазначив, що значною мірою саме від ставлення місцевих громад  до вирубки лісу залежить ефективність вирішення цієї проблеми.

«Правила, встановлені за часів уряду Азарова, дозволяли майже легально проводити хижацьку вирубку. Ми поміняли їх у жовтні цього року. Свого часу я на засіданні Уряду запропонував колегам - і вони підтримали - затвердження нових санітарних правил в лісах України. До розробки цих документів ми залучили природоохоронну спільноту. Це – перший і дуже важливий крок. Але потрібно далі шукати інші механізми, щоб врегулювати цей процес, а також змінювати ставлення людей до лісу як до ресурсу », - вважає Остап Семерак.

Він також нагадав, що будучи народним депутатом, голосував за мораторії на експорт лісу-кругляку.

«Європа каже, що це не ринкові механізми, коли хтось закривається. Але цей закон діє. Я не бачу достатню кількість голосів у парламенті, щоб його відмінили. Дискусія триває», - резюмував міністр.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter