этот материал доступен на русском

У заповідник Одеської області прилетіли качки рідкісної породи, внесеної до міжнародної Червоної книги

11:11, 15 квітня 2019
Порятунок видів
899 0
У заповідник Одеської області прилетіли качки рідкісної породи / фото еколога Івана Русєва

У національний природний парк «Тузловські лимани» (Одеська обл.) прилетіли качки рідкісної породи - білоокий нирок, які внесені до міжнародної Червоної книги.

Про це у Facebook повідомив відомий еколог, колишній директор заповідника Іван Русєв.

Читайте такожПомер найсамотніший качур у світі

Як зазначається, зараз через НПП «Тузловські лимани» йде інтенсивний проліт птахів з півдня. У їх числі екологи зафіксували присутність білоокого нирка. Стаю цих качок вони сфотографували в гирлі річки Алкалія, що впадає в акваторію лиману Бурнас, що є складовою частиною НПП «Тузловські лимани».

«Всього їх, там, рідкісних качок, з білими, наче емалевими очима, з крихітною чорною точкою зіниці посередині, було 25 особин. Такі специфічні очі характерні для самців, у самок - сіро-карі очі », - зазначив Русєв.

За його словами, цю качку в останні десятиліття рідко бачать не лише пересічні люди, а й фахівці - орнітологи. Чисельність білоокого нирка стрімко скорочується, ареал фрагментується.

Як зазначає еколог, основною загрозою для існування цього виду качиних є втрата водно-болотних угідь. Зараз у кількох місцях його проживання відбувається скорочення ареалу. Крім того, необережні білоокі нирки часто стають об'єктом полювання - винищення птахів веде до скорочення чисельності.

«Білоокий нирок належить до категорії глобально загрозливих видів, його включено до Червоної книги України, міжнародної Червоної книги, занесено до Додатку II Боннської Конвенції», - написав Русєв.

Білоокі нирки, в основному, рослиноїдні. Поїдають насіння і водні рослини, які збирають на поверхні водойми або на березі. Як і більшість інших качок, доповнюють свій раціон безхребетними, яких виловлюють посеред озера: комахами і їх личинками, ракоподібними та молюсками.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter